Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 4,5 Ilość ocen: 21

Miłośc bliźniego

Któregoś dnia poszłam do miejscowej księgarni katolickiej i ujrzałam naklejkę na zderzak z napisem:

"ZATRĄB, JEŚLI KOCHASZ JEZUSA"

Akurat byłam w szczególnym nastroju, ponieważ właśnie wróciłam ze wstrząsającego występu chóru, po którym odbyły się gromkie, wspólne modlitwy - więc kupiłam naklejkę i założyłam na zderzak. Jak dobrze, że to zrobiłam!!! Co za podniosłe doświadczenie nastąpiło później!

Zatrzymałam się na czerwonych światłach na zatłoczonym skrzyżowaniu i pogrążyłam się w myślach o Bogu i o tym, jaki jest dobry... Nie zauważyłam, że światła się zmieniły. Jak to dobrze, że ktoś również kocha Jezusa, bo gdyby nie zatrąbił, nie zauważyłabym... a tak odkryłam, że MNÓSTWO ludzi kocha Jezusa! Więc gdy tam siedziałam, gość za mną zaczął trąbić, jak oszalały, potem otworzył okno i krzyknął: "Na miłość boską! Naprzód! Naprzód! Jezu Chryste, naprzód!"
Jakimże oddanym głosicielem Jezusa był ten człowiek! Potem każdy zaczął trąbić! Wychyliłam się przez okno i zaczęłam machać, i uśmiechać się do tych wszystkich, pełnych miłości ludzi. Sama też kilkakrotnie nacisnęłam klakson, by dzielić z nimi tę miłość! Gdzieś z tyłu musiał być ktoś z Florydy, bo usłyszałam, jak krzyczał coś o "sunny beach". Ujrzałam innego człowieka, który w zabawny sposób wymachiwał dłonią, ze środkowym palcem uniesionym do góry. Gdy zapytałam nastoletniego wnuka, siedzącego z tyłu, co to może znaczyć, odpowiedział, że to chyba jest jakiś hawajski znak na szczęście, czy coś takiego. No cóż nigdy nie spotkałam nikogo z Hawajów, więc wychyliłam się z okna i też pokazałam mu hawajski znak na szczęście. Wnuk wybuchnął śmiechem... Nawet jemu podobało się to religijne doświadczenie!

Paru ludzi było tak ujętych radością tej chwili, że wysiedli z samochodów i zaczęli iść w moim kierunku. Z pewnością chcieli się wspólnie pomodlić, lub może zapytać, do jakiego Kościoła należę, ale właśnie zobaczyłam, że mam zielone światła. Pomachałam więc do wszystkich sióstr i braci z miłym uśmiechem, po czym przejechałam przez skrzyżowanie.

Zauważyłam, ze tylko mój samochód zdążył to zrobić, bo znowu zmieniły się światła - i poczułam smutek, że muszę już opuścić tych ludzi, po okazaniu sobie nawzajem tak pięknej miłości; otworzyłam więc okno i po raz ostatni pokazałam im wszystkim hawajski znak na szczęście, a potem odjechałam. Niech Bogu będzie chwała za tych cudownych ludzi !!!

Miłośc bliźniego
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,3/5 (21)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Lubię Czapka

A ja nie ogólnie!

więcej...

Lubię Czapka
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,9/5 (10)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Patenty i pomysły/Techniki łowienia w metodzie spławikowej 

Techniki łowienia w metodzie spławikowej

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3505 
Komentarzy: 0 
ID: 48589 
Węzeł: 29157 
Roman Wigura

Powrót z wędkowania o kiju, lub z rybami o wadze zabranej zanęty najczęściej tłumaczymy...

... pechem, wyrybieniem wód i dodajemy coś o pełni księżyca i kierunku wiatru lub o nieskuteczności zanęty.

Nęcenie jest bardzo ważnym elementem wędkowania, mającym na celu zwabienie i przytrzymanie ryb na naszym stanowisku, natomiast od techniki wędkowania zależy czy podamy im przynętę w sposób skłaniający do brania.

Większość ryb spokojnego żeru pobiera pokarm z dna, bo w warunkach naturalnych tam znajduje się jego największe zagęszczenie. Pokarm ten niezależnie od typu wód (stojące, płynące) gromadzi się we wszelkich zagłębieniach dna.

Gruntomierz

Musimy więc dokładnie rozpoznać ukształtowania dna, co zwiększy nasze szanse na sukces. W tym celu do zastawu musimy doczepić gruntomierz, który możemy samodzielnie wykonać. Do zwykłej ołowianej oliwki wklejamy oczko z cienkiego drutu, a od dołu przyklejamy kawałek korka. Takiego gruntomierza nie powinniśmy „zgubić” w wodzie.

Gruntujemy pasami równoległymi do lini brzegu i spod szczytówki, czyli musimy prowadzić zestaw w ten sposób, żeby gruntomierz znajdował się pionowo pod szczytówką.

Mając rozpoznane łowisko pod względem ukształtowania dna przystępujemy do montowania zestawów.

Na wodach stojących i wolno płynących używamy lżejszych zestawów, inaczej też umieszczamy na nich obciążenie. Związane jest to ściśle z tytułowymi technikami połowu.

W zależności od łowiska i rybostanu stosujemy następujące metody łowienia:

Wody stojące i wolno płynące – połów uklei:

1. metoda spławikowa
2. metoda powierzchniowa
3. metoda wahadłowa

- połów średniej i dużej ryby:

1. metoda spławikowa
2. metoda odległościowa

Wody bieżące – połów uklei tak samo jak na wodach stojacych ( używamy cięższych zestawów)

- połów średniej ryby

1. przepływanka ze spławikiem
2. przepływanka z podnoszeniem
3. przepływanka z przetrzymywaniem
4. metoda odległościowa

Opanowanie tych wszystkich technik w zupełności wystarczy do złowienia satysfakcjonujacej nas ilości ryb.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Usługi poligraficzne Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).