Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Tusz

Dlaczego mężczyźni są jak tusz do rzęs?
Spływają przy pierwszych objawach uczuć.

Tusz
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Do Czapka

Przykro mówić mi, Kolego,

lecz zaczynam dość mieć tego!

Ćwicz swe rymy na kimś innym

Bo nie te są, co być winny!

więcej...

Do Czapka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Środowisko/Czym jest rzeka? 

Czym jest rzeka?

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2925 
Komentarzy: 0 
ID: 65866 
Węzeł: 43765 

Czym jest rzeka? Cudem natury?

Groźnym żywiołem? Źródłem życiodajnej wody? Wspaniałym tworem sił przyrody? Domem, w którym mieszkają ryby i inne wodne stworzenia? Zróżnicowanym biotopem? Łowiskiem? Rezerwatem? Miejscem świętym? Czczonym bóstwem? Natchnieniem dla malarzy i poetów? Szlakiem komunikacyjnym? Czy tylko ciekiem wodnym?

Można spojrzeć na rzekę okiem przyrodnika. Można patrzeć na nią wzrokiem wędkarza. Można się rzeki bać i można podziwiać ją. Można traktować jak przeciwnika i pokonywać kajakiem jej przeszkody. Można ją czcić, jak starożytni. Rzekę można nawet pokochać. Można ją także opisać tylko przy pomocy parametrów technicznych, podając przekrój koryta i ilość przepływającej w jednostce czasu wody. Spojrzenie zależy od posiadanej wiedzy, od wyczulenia, od wrażliwości.

Nie każdy musi być przyrodnikiem. Nie każdy przyrodę rozumie. Nie każdy jest wyczulony na jej piękno. Nie każdemu to dane. Gorzej, gdy tacy ludzie próbują decydować o losach przyrody. Źle, kiedy postrzega się wszystko tylko w kategorii użytkowej. Fatalnie, kiedy próbuje się opisać i zrozumieć świat tylko przy pomocy parametrów technicznych. Tragicznie, kiedy próbuje się ująć przyrodę w karby.

Przyroda jest dobrem wspólnym. Winniśmy korzystać z jej skarbów rozsądnie, tak, by nie pozostawić następcom zdewastowanej Ziemi. A rozsądne korzystanie z zasobów przyrody wymaga ograniczeń. Potrzebne są takie ograniczenia, aby zapobiec dewastacji, aby uchronić Ziemię przed ludzką pazernością i głupotą. Potrzebne jest mądre prawo.

Czy takie mają być rzeki?

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tygodnik Wędkarski - pierwszy, bezpłatny, internetowy Tygodnik Wędkarski wydawany przez wydawcę: Krokus Sp. z o.o, adresowany do wszystkich zainteresowanych tym hobby. Pierwsze wydanie ukazało się już w roku 1999.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).