Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 5

Pryszczyca

Mam dla Was dwie wiadomości, złą i dobrą. Zła to ta, że pięciu posłów zachorowało na pryszczycę, a dobra to ta, że trzeba uśpiuć całe stado!!!

Pryszczyca
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Ryby i przyjaciele

Ryby - moi przyjaciele

Temat taki nie ciekawy,
wiec koniec tej zabawy,
do pisania już przechodzę,
i o przyjacielach - rybach wam opowiem.

więcej...

Ryby i przyjaciele
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Jelec Danilewskiego 

Jelec Danilewskiego - Leuciscus danilewskii

Jelec Danilewskiego

Karpiokształtne

Ciało w zależności od miejsca zamieszkiwania bardziej lub mniej wydłużone, słabo ścieśnione w płaszczyznach bocznych. Głowa mała, otwór gębowy wąski o lekko dolnym płożeniu. Łuski duże, 43-45 wzdłuż linii bocznej. Trzon ogonowy smukły, długi i cienki, zakończony dużą płetwą ogonową. W płetwie grzbietowej 10-12 promieni, w odbytowej 11-12. Krawędź płetwy odbytowej prosta lub tylko lekko wklęsła. Zęby gardłowe dwurzędowe, 2.5-5.2. Grzbiet ciemny, zielonoszary do oliwkowego. Boki srebrzyście lśniące o żółtawym odcieniu. Strona brzuszna biaława. Płetwy grzbietowa i ogonowa szare, do ciemnoszarych; piersiowe, brzuszne i odbytowa w kolorze od żółtawego do pomarańczowego. Długość 15 do 21 cm, maksymalnie 25 cm.

W bystro płynących wodach południowej Rosji, w zlewisku Morza Azowskiego (basen Donu) i Morza Czarnego (niektóre lewobrzeżne dopływy Dniepru).

Biologia i zachowania godowe tej ryby są mało poznane. Tarło od marca do maja. Ikra składana wśród roślin w piaszczystych i żwirowych miejscach strefy brzegowej. Kleista ikra opada na dno i przyczepia się do roślin i kamieni. Przy dużej obfitości pokarmu młode ryby rosną niezwykle szybko. Dojrzałość płciową uzyskują w 3-4 roku życia.

Różne gatunki małych organizmów dennych (larwy owadów, skorupiaki, małe mięczaki).

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarskie stowarzyszenie o ideach nieco odmiennych od promowanych przez PZW. Szczególnie uważnie przeczytaj zatem nagłówek tej strony: Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów . Szybko zrozumiesz różnicę i kto wie, może się do niego przyłączysz.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).