Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 1

Z zeszytów uczniów:

Danusia miała angielską urodę angielskiej blondynki.

Zbyszek prosił Juranda, by oddał mu córkę. Jurand odrzekł, że da starszą córkę, bo młodszą ofiarował bogom. Zbyszek powiedział, żeby nie oddawał Danusi bogom, bo inaczej weźmie ją siłą. Danusia pojechała na kilka dni do klasztoru, a Zbyszek wziął ją siłą, a Danuśka dźgnęła go nożem.

Z zeszytów uczniów:
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Spadam

Spadam...

więcej...

Spadam
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Fotki»

Sandacz

SANDACZ Dobre (4)

Leśnica

OKOKOK Bardzo dobre minus (5-)

Szukaj

Reklama

Sklepowe newsy »

St. Croix SOLE
St. Croix MOJO SALT CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG
St. Croix MOJO SALT
St. Croix Bass X (2017)

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Jelec Danilewskiego 

Jelec Danilewskiego - Leuciscus danilewskii

Jelec Danilewskiego

Karpiokształtne

Ciało w zależności od miejsca zamieszkiwania bardziej lub mniej wydłużone, słabo ścieśnione w płaszczyznach bocznych. Głowa mała, otwór gębowy wąski o lekko dolnym płożeniu. Łuski duże, 43-45 wzdłuż linii bocznej. Trzon ogonowy smukły, długi i cienki, zakończony dużą płetwą ogonową. W płetwie grzbietowej 10-12 promieni, w odbytowej 11-12. Krawędź płetwy odbytowej prosta lub tylko lekko wklęsła. Zęby gardłowe dwurzędowe, 2.5-5.2. Grzbiet ciemny, zielonoszary do oliwkowego. Boki srebrzyście lśniące o żółtawym odcieniu. Strona brzuszna biaława. Płetwy grzbietowa i ogonowa szare, do ciemnoszarych; piersiowe, brzuszne i odbytowa w kolorze od żółtawego do pomarańczowego. Długość 15 do 21 cm, maksymalnie 25 cm.

W bystro płynących wodach południowej Rosji, w zlewisku Morza Azowskiego (basen Donu) i Morza Czarnego (niektóre lewobrzeżne dopływy Dniepru).

Biologia i zachowania godowe tej ryby są mało poznane. Tarło od marca do maja. Ikra składana wśród roślin w piaszczystych i żwirowych miejscach strefy brzegowej. Kleista ikra opada na dno i przyczepia się do roślin i kamieni. Przy dużej obfitości pokarmu młode ryby rosną niezwykle szybko. Dojrzałość płciową uzyskują w 3-4 roku życia.

Różne gatunki małych organizmów dennych (larwy owadów, skorupiaki, małe mięczaki).

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusOdooPrzynęty wędkarskieZdjęcia wędkarskieOsuszanie budynków - osuszanie ścianPozycjonowanie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).