Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Popłoch

W łóżku leży para. Nagle rozlega się odgłos otwieranych drzwi do domu:
- O Boże! - krzyczy kobieta - mój mąż.
On wyskakuje z łóżka, chwyta w pośpiechu ubranie i chowa się za kotarę. Po chwili wychodzi jednak z ukrycia i ze zdumieniem rzuca:
- Zaraz, chwileczkę! Przecież to ja jestem twoim mężem!

Popłoch
 • Currently 0 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Fotograf

Maksyma fotografującego niedźwiedzie: "Nie musisz być szybszy od niedźwiedzia, wystarczy, ze będziesz szybszy od swojego asystenta".

Fotograf
 • Currently 3,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Advertising

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Jelec Danilewskiego 

Jelec Danilewskiego - Leuciscus danilewskii

Jelec Danilewskiego

Karpiokształtne

Ciało w zależności od miejsca zamieszkiwania bardziej lub mniej wydłużone, słabo ścieśnione w płaszczyznach bocznych. Głowa mała, otwór gębowy wąski o lekko dolnym płożeniu. Łuski duże, 43-45 wzdłuż linii bocznej. Trzon ogonowy smukły, długi i cienki, zakończony dużą płetwą ogonową. W płetwie grzbietowej 10-12 promieni, w odbytowej 11-12. Krawędź płetwy odbytowej prosta lub tylko lekko wklęsła. Zęby gardłowe dwurzędowe, 2.5-5.2. Grzbiet ciemny, zielonoszary do oliwkowego. Boki srebrzyście lśniące o żółtawym odcieniu. Strona brzuszna biaława. Płetwy grzbietowa i ogonowa szare, do ciemnoszarych; piersiowe, brzuszne i odbytowa w kolorze od żółtawego do pomarańczowego. Długość 15 do 21 cm, maksymalnie 25 cm.

W bystro płynących wodach południowej Rosji, w zlewisku Morza Azowskiego (basen Donu) i Morza Czarnego (niektóre lewobrzeżne dopływy Dniepru).

Biologia i zachowania godowe tej ryby są mało poznane. Tarło od marca do maja. Ikra składana wśród roślin w piaszczystych i żwirowych miejscach strefy brzegowej. Kleista ikra opada na dno i przyczepia się do roślin i kamieni. Przy dużej obfitości pokarmu młode ryby rosną niezwykle szybko. Dojrzałość płciową uzyskują w 3-4 roku życia.

Różne gatunki małych organizmów dennych (larwy owadów, skorupiaki, małe mięczaki).

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book


Reklamy KrokusDarmowy ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany OdooCMS eZ PublishUbrania strażackieŻbikowskaOpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).