Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Popłoch

W łóżku leży para. Nagle rozlega się odgłos otwieranych drzwi do domu:
- O Boże! - krzyczy kobieta - mój mąż.
On wyskakuje z łóżka, chwyta w pośpiechu ubranie i chowa się za kotarę. Po chwili wychodzi jednak z ukrycia i ze zdumieniem rzuca:
- Zaraz, chwileczkę! Przecież to ja jestem twoim mężem!

Popłoch
 • Currently 0 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Fotograf

Maksyma fotografującego niedźwiedzie: "Nie musisz być szybszy od niedźwiedzia, wystarczy, ze będziesz szybszy od swojego asystenta".

Fotograf
 • Currently 3,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Puzanek kaspijski 

Puzanek kaspijski - Caspialosa caspia

Puzanek kaspijski

Śledziokształtne

Wysokie, śledziokształtne ciało, mocno ścieśnione w płaszczyźnie bocznej. Wysokość ciała wynosi 1/4 jego długości. Duże, koliste łuski. Szczęka górna wyraźnie w połowie długości wycięta. Szczęka dolna sięga do tylnej krawędzi oka. Lemiesz (vomer) uzębiony. Ponad 90 (przeciętnie 122) delikatnych, cienkich skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Strona grzbietowa od zielonkawo do niebieskawo lśniącej. Boki i brzuch srebrzyste. Z tyłu pokrywy skrzelowej duże, ułożone w rzędzie, ciemne plamy, których liczba zmieniać się może od 1 do 8. Przeciętna długość 12-20 cm, maksymalnie do 32 cm.

Morze Kaspijskie i jego dopływy, zwłaszcza w jego północnym obszarze. Z południowego obszaru znane są trzy podgatunki: Caspialosa caspia knipowitschi, Caspialosa caspia persica i Caspialosa caspia salina, które będąc formami niewędrownymi składają ikrę w deltach uchodzących do morza rzek. Ze zlewiska Morza Czarnego opisane zostały trzy podgatunki, odróżniające się liczbą skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Są to Caspialosa caspia palaeostomi - osiąga długość do 22,5 cm (Jezioro Paleostomskie - zachodni Kaukaz), ma 72-85 skrzelowych wyrostków filtracyjnych; Caspialosa caspia normami - do 20 cm długości (zachodnia część Morza Czarnego i dopływy, m.in. Dunaj), 76-90 wyrostków filtracyjnych; Caspialosa caspia tanaica - do 13,5 cm (wschodnia część Morza Czarnego z dopływami, np.: Don), 59-87 wyrostków skrzelowych.

Ryba anadromiczną. W północnej części Morza Kaspijskiego dojrzałe płciowo 2-3 letnie puzanki kaspijskie gromadzą się w ujściach dużych dopływów. Czasami wchodzą również dalej w górę tych rzek. Od kwietnia do czerwca w miejscach o głębokości 2-3 m, w wodzie o niskiej temperaturze składają ponad dnem 400000-700000 ziaren ikry, która unosi się w toni. Wylęg następuje po 2-3 dniach.

Zwierzęta bezkręgowe i wylęg ryb.

Puzanek kaspijski jest w Morzu Kaspijskim jedną z najważniejszych ryb użytkowych. Jego połowy w tym rejonie stanowią ponad 50% ogólnych połowów ryb śledziokształtnych. Roczna wysokość połowu puzanka kaspijskiego waha się od 20 000 do 35 000 ton.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusWdrożenia OpenERPŚwiat DrukuWszywki i metki odzieżoweeZPublishZez - Blog zez.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).