Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Para

W parku siedzi młoda para.
- Czy była by pani bardzo oburzona, gdybym panią pocałował?
- Oczywiście! Broniłabym się z całych sił! Tylko, że jestem bardzo słaba.

Para
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Fly Fishing

Fishing is a popular sport;
At one with nature is the report;

więcej...

Fly Fishing
 • Obecnie 1 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Puzanek kaspijski 

Puzanek kaspijski - Caspialosa caspia

Puzanek kaspijski

Śledziokształtne

Wysokie, śledziokształtne ciało, mocno ścieśnione w płaszczyźnie bocznej. Wysokość ciała wynosi 1/4 jego długości. Duże, koliste łuski. Szczęka górna wyraźnie w połowie długości wycięta. Szczęka dolna sięga do tylnej krawędzi oka. Lemiesz (vomer) uzębiony. Ponad 90 (przeciętnie 122) delikatnych, cienkich skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Strona grzbietowa od zielonkawo do niebieskawo lśniącej. Boki i brzuch srebrzyste. Z tyłu pokrywy skrzelowej duże, ułożone w rzędzie, ciemne plamy, których liczba zmieniać się może od 1 do 8. Przeciętna długość 12-20 cm, maksymalnie do 32 cm.

Morze Kaspijskie i jego dopływy, zwłaszcza w jego północnym obszarze. Z południowego obszaru znane są trzy podgatunki: Caspialosa caspia knipowitschi, Caspialosa caspia persica i Caspialosa caspia salina, które będąc formami niewędrownymi składają ikrę w deltach uchodzących do morza rzek. Ze zlewiska Morza Czarnego opisane zostały trzy podgatunki, odróżniające się liczbą skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Są to Caspialosa caspia palaeostomi - osiąga długość do 22,5 cm (Jezioro Paleostomskie - zachodni Kaukaz), ma 72-85 skrzelowych wyrostków filtracyjnych; Caspialosa caspia normami - do 20 cm długości (zachodnia część Morza Czarnego i dopływy, m.in. Dunaj), 76-90 wyrostków filtracyjnych; Caspialosa caspia tanaica - do 13,5 cm (wschodnia część Morza Czarnego z dopływami, np.: Don), 59-87 wyrostków skrzelowych.

Ryba anadromiczną. W północnej części Morza Kaspijskiego dojrzałe płciowo 2-3 letnie puzanki kaspijskie gromadzą się w ujściach dużych dopływów. Czasami wchodzą również dalej w górę tych rzek. Od kwietnia do czerwca w miejscach o głębokości 2-3 m, w wodzie o niskiej temperaturze składają ponad dnem 400000-700000 ziaren ikry, która unosi się w toni. Wylęg następuje po 2-3 dniach.

Zwierzęta bezkręgowe i wylęg ryb.

Puzanek kaspijski jest w Morzu Kaspijskim jedną z najważniejszych ryb użytkowych. Jego połowy w tym rejonie stanowią ponad 50% ogólnych połowów ryb śledziokształtnych. Roczna wysokość połowu puzanka kaspijskiego waha się od 20 000 do 35 000 ton.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tu porozmawiasz na każdy temat dotyczący pięknego wędkarskiego hobby. Forum wędkarskie to miejsce na wymianę poglądów pomiędzy wędkarzami, to także kopalnia wiedzy o tym sporcie.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).