Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2 Ilość ocen: 4

Sweter

Jak mogłeś pójść do biura z dziurą w swetrze!?!
- Strofuje żona męża
- Co sobie pomyśleli twoi koledzy z pokoju?
- Nic nie pomyśleli. Obaj są żonaci...

Sweter
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

No kill

Miły Czapku - coś Ci powiem:
lubisz jeść- to jedz na zdrowie!
A żeś nie jest frant, lebiega,
to wiesz dobrze, o co biega:

więcej...

No kill
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Seriola olbrzymia 

Seriola olbrzymia - Seriola dumerili

Seriola olbrzymia

Okoniokształtne

Wyciągnięte, bocznie ścieśnione ciało o niskim trzonie ogona. Profil głowy lekko zakrzywiony. Oczy małe. Pysk długi, zaokrąglony. Szeroki, prawie poziomy otwór gębowy sięga prawie do przedniej krawędzi oka. Szczęka dolna lekko wysunięta;150-180 bardzo małych łusek kolistych wzdłuż linii bocznej. Dwie płetwy grzbietowe; pierwsza wielokrotnie mniejsza z 6-8 kolcami, druga bardzo długa z 34-39 miękkimi promieniami, z których pierwsze są wydłużone. Długa płetwa odbytowa, bez wolnych, stojących przed nią kolców; kształtem swym podobna jest do drugiej płetwy grzbietowej (podwyższona przednia część). Ma 2 kolce i 18-20 promieni miękkich. Duża płetwa ogonowa o widlasto, głęboko wciętej tylnej krawędzi. Grzbiet niebiesko- lub szarosrebrzysty. Boki jaśniejsze ze złocistym połyskiem. Strona brzuszna biała, srebrzyście lśniąca. Płetwa ogonowa żółtawa. Od karku do oczu biegną rozmyte, ciemne paski. Młode ryby o podstawowym, żółtawym ubarwieniu, z poprzecznymi, ciemnymi paskami i żółtą, świecącą tęczówką oka. Maksymalna długość 2 m. Spokrewnionym gatunkiem jest Seriola rivoliana — występująca w zachodnim Atlantyku od północnej Karoliny do Argentynę i we wschodnim Atlantyku od Madery do południowej Afryki, oraz Seriola zebra (Seriola zonata) - zamieszkująca Zatokę Meksykańską i Karaiby, a w Atlantyku wschodnim akweny od Portugalii i Madery do Afryki Południowej.

W ciepłych i umiarkowanych wodach Atlantyku. Na zachodzie od północnych wybrzeży USA do Brazylii, na wschodzie od Zatoki Biskajskiej do Zatoki Gwinejskiej (często u wybrzeży Senegalu). Na północy rzadko dociera do południowych wybrzeży Anglii. Obecna w Morzu Śródziemnym.

Seriola olbrzymia trzyma się zwykle w małych stadkach, w pobliżu skalistych wybrzeży, gdzie poluje na małe ryby. Tarło w miesiącach wiosennych i letnich, zależnie od obszaru występowania. Jej biologia jest słabo poznana.

Kraby, kałamarnice, małe ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Metki Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).