Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 4

Sołtys

Pewien sołtys mówił co drugie słowo "ku..a". Za miesiąc miał jechać na spotkanie z ministrem rolnictwa i przyswajał sobie przez ten miesiąc, że zamiast "ku..a", będzie mówił "żaba".
Wchodząc do gabinetu ministra potknął się o dywan mówiąc:
- O, żaba!
Minister wstaje zza biurka i mówi:
- A skąd się ta ku..a tu wzięła?

Sołtys
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,3/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Leningrad.

Petersburg...

więcej...

Wenecja Północy.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Sum Arystotelesa 

Sum Arystotelesa - Silurus aristotelis

Sum Arystotelesa

Sumokształtne

Silnie wyciągnięte, bezluskie, śluzowate ciało o szerokiej, grzbietobrzusznie spłaszczonej głowie. Na szczęce dwa długie wąsy, nie sięgające nigdy poza płetwy piersiowe. Na spodniej stronie głowy dwa wąsy o połowę krótsze. Linia boczna pełna. Płetwa grzbietowa z 3, a odbytowa z 67-76 (zazwyczaj 72) promieniami. Pomiędzy płetwą grzbietową a ogonową brak płetwy tłuszczowej. Grzbiet ciemnobrązowy do czarnego. Boki jaśniejsze, brązowawe bądź zielonkawe. Strona brzuszna srebrzysta, ciemno marmurkowata. Nasada płetwy odbytowej i ogonowej z szeregiem ciemnych, okrągłych plam. Długość 100 do 150 cm, maksymalnie 200 cm.

Tylko w zacisznych zakolach rzek i stojących wodach o piaszczystym lub mulistym podłożu, w basenie Aspropotamosu (Acheloos) i jego dopływów (zachodnia Grecja - zlewisko Morza Egejskiego).

Sposób opieki nad potomstwem u tego gatunku ryby opisany został już przez Arystotelesa, starożytnego filozofa i badacza przyrody. Tarło - czerwiec do sierpnia. Na miejsce rozrodu para ryb wyszukuje płytkie, przybrzeżne miejsca, obficie porośnięte roślinnością. Stare ryby trą się w nieco głębszej wodzie niż ryby młode. Jasnożółta, kleista ikra składana jest do gniazda, zbudowanego z roślin przez samca, który przez 3-10 dni opiekuje się nią, aż do momentu wylęgu. Kilka pierwszych dni larwy spędzają przyczepione nieruchomo do ścian gniazda. Dopiero po zresorbowaniu zawartości woreczka żółtkowego rozpoczynają samodzielne pływanie.

Początkowo zooplankton, później małe zwierzęta denne i ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Forum

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).