Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Udany połów

Mąż wraca do domu i stawia na stole trzy butelki wódki.
Żona pyta:
- Skąd to masz Kochanie?
- Złapałem złotą rybkę!!!

Udany połów
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rymogady

Rymogady.

Lubię wszelakie polemiki;
w nich wiele pieprzu i soli,
bo patrząc na tego gadulstwa wyniki
można wiedzieć, co kto myśli i woli.

Mnie jednak do głowy myśl uparta wpadła:
dlaczego te gadające głowy
polemizują używając rymadła,
zamiast normalnej mowy?

To jakiś atawizm chyba
z trzeciorzędowego chaosu,
kiedy rybać, czyli mówić, chciała ryba,
ale jej Bozia nie dał głosu.

Stąd niektórzy z nas, ryb dalecy potomkowie,
mający najwięcej rybich genów,
posługują się rybo- czy rymosłowiem,
zaskakując nas swoją ryboweną.

Jeśli wątpiący w mą teorię byliby,
ja analizą naukowo poprawną,
że Sławek („Byba”) pochodzi od ryby
wywiodłem już bardzo dawno

Więc wyluzujcie co nieco,
zacierając dalekiej przeszłości ślady,
abyście nie zostali, oczami świecąc
nazwani z humorem – RYMOGADY.

PS.
Stwierdzam z uczuciem ambiwalentnym,
że i ja nie jestem święty
i kultywując gadulstwa obyczaj
do rymogadów się także chyba zaliczam.

Rymogady
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Reportaże 

Reportaże

Według daty publikacji:Rosnąco Malejąco    Według ocen:Rosnąco Malejąco    Według ilości ocen:Rosnąco Malejąco
Według ilości wyświetleń:Malejąco    Według ilości poleceń przyjaciołom:Malejąco    Losowo:Losowo

Sulejów 2013.

Jarosław Szczepaniak

Lofoty 2011 cz.2

Lofoty 2011

Wędkarze z Łysej Góry

Wędkarze z Łysej Góry

Tak giną rzeki

Biała 2

10 lecie „Łowiska Piaseczno”

Edmund Antropik z rybką

XIV Open de Lucio nasz sukces czy porażka ? Ocena: 5.75 Ilość ocen: 4Ocena: 5.75 Ilość ocen: 4Ocena: 5.75 Ilość ocen: 4Ocena: 5.75 Ilość ocen: 4Ocena: 5.75 Ilość ocen: 4Ocena: 5.75 Ilość ocen: 4  hit

XIV Open de Lucio

Zabrzańskie targi "Łowy i Połowy " i 'Skok Adrenaliny"

Wyjątkowo bogata ekspozycja Firmy CATfish

XIII Open Lucio Ocena: 5.33 Ilość ocen: 1Ocena: 5.33 Ilość ocen: 1Ocena: 5.33 Ilość ocen: 1Ocena: 5.33 Ilość ocen: 1Ocena: 5.33 Ilość ocen: 1Ocena: 5.33 Ilość ocen: 1

XIII Open Lucio

Sulejowskie spotkania.

Foto 0

Ostatnie wypowiedzi

Wędkarze z Łysej Góry
Primum non nocere

Zwracam się do Was z gorącym apelem:
Los tak pokierował moim życiem, że w chwili, kiedy zmagałam się z ciężka chorobą postawił przede mną trudne zadanie, które zmusiło mnie do pełnej mobilizacji i zaprzestania myślenia wyłącznie o własnym nieszczęściu. Tym zadaniem stała się reaktywacja Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze koło Brzeska-Okocimia. Po kilku miesiącach harówki ośrodek hula i ponownie przyjmuje dzieci a moja choroba odpuściła. Ale służba się nie skończyła. Moje życie zostało juz chyba na zawsze połączone z ośrodkiem i jego wychowankami. Dali mi cel i siłę- chcę im odpłacić. Będę tam pracować, dokąd zdołam. Chcę założyć dla wychowanków koło wędkarskie i resocjalizować ich przez wędkarstwo. Już to kiedyś zrobiłam w mojej szkole przy pomocy Waszej i kolegów z WCWI . TO DZIAŁA!!!!!!!Przeglądnijcie szafy i pudełka, na pewno znajdziecie niepotrzebne starocie, które dla nas będą na wagę złota. Ośrodek nie ma na to kasy. Ja już dałam od siebie, co mogłam. Kiedyś wędkujący internauci zrobili tak wiele dla moich podopiecznych. Dziś proszę o to samo. Mam 32 chłopców, którym los odebrał dzieciństwo, pokazał życie pełne przemocy, alkoholu, agresji, przestępstw. Pomóżcie mi wrócić im trochę tego dzieciństwa i dać trochę radości, podzielcie się naszą pasją. To, co wygrzebiecie, posyłajcie na adres:
Kółko wędkarskie
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze
32- 853 Łysa Góra 274

Otwórzcie serca i szafy. Pozdrawiam i liczę na Was- Wasza Stynka

Początek

Wędkarze z Łysej Góry
Ryszard Siejakowski

Jak zapewne wiesz, mój stosunek do tzw sportu wędkarskiego jest krótko mówiąc, ambiwalentny. Może dlatego, że ponad trzydzieści lat temu otarłem się o ten tzw sprt i nabrałem do niego dystansu, by nie powiedzieć niechęci. Sport w wędkarstwie to wypaczenie, które można przyrównac do urządzania sobie strzelania w lesie do wszystkiego co sie rusza, tylko po to aby zdobyc puchar. I to jest ta brzydka strona medalu, tak "cenionego" przez twardzieli z Twardej. Jest równiez druga strona tego samego medalu. Znacznie lepsza i ciekawsza. To przypadek zastosowania rywalizacji w wędkowaniu dla osiągnięcia zamierzonego celu, takiego jak integracja, zaufanie, niesienie pomocy. Dobrze robisz Ewa, że podopieczni zamiast naparzać się po pyskach i walić sobie kompot w żyłę, tworza zespół, rywalizują ze sobą, uczą się wspólnotowości i odpowiedzialności. Daj Boże więcej pedagogów, dla których edukacja, to nie tylko wkuwanie na blachę formułek i wierszyków ale także wzięcie na siebie odpowiedzialności za podopiecznych. Powinnaś skontaktować się z Teodorem Rudnikiem ze Słupska. To taka sama rogata dusza, która poświęciła się dla młodzieży. Może taki tandem, zrobi wreszcie w PZW to, czego milicjant i jego kamaryla nie potrafią zrobic od dwudziestu lat. Wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam, Ryszard.

Początek

Wędkarze z Łysej Góry
Artur Początek

Gratuluję i podziwiam !

Początek

Tak giną rzeki

To musiała byc piękna rzeka ! Nawet nie chce mi się pisać !

Początek

Tak giną rzeki
Mateusz Sławiński

Oczywiście najgorszym na świecie szkodnikiem jest człowiek, choć sam siebie za takiego nie uważa .
Niestety, jest to bardzo przykre, ale Polak nie potrafi uczyć się na błędach popełnionych przez innych. Polak w ogóle nie lubi się uczyć, a jak dostanie pieniądze za tzw. 'meliorację' to już w ogóle, bo lepiej nabić sobie kieszenie sianem. Mała elektrownia wodna? A co ona może zmienić w okolicy? Chyba tylko to, że zniszczy rzekę a w zamian, tak jak napisano, da prądu na zagotowanie balii wody . Dzisiejsze potrzeby energetyczne kraju są tak duże, że szkoda każdej złotówki wydanej na taki domeczek. Lepiej zainwestować w rozwój nowych, bardziej wydajnych technologii.
Ehhh... ponownie mamy przed oczami przykład bezmyślności i głupoty ludzkiej powiązanej z brakiem szacunku do Natury. Nie ma co, zniszczmy autochtonicznych przedstawicieli flory i fauny, niech wszystko wygląda tak samo. Regulujmy rzeki, weźmy za to pieniądze, a później wydajmy stokroć tyle na przywrócenie wody do stanu jako tako naturalnego.
Polak najwidoczniej lubuje się w niszczeniu wszystkiego co się da. Nie mówię tu o wszystkich, przecież wrzucanie ogółu do jednego wora byłoby wielką niesprawiedliwością. Są bowiem jeszcze w tym kraju porządni, myślący ludzie .
Mateusz

Początek

Tak giną rzeki

W świecie rzeki się renaturalizuje, a u nas "reguluje" tak jak na obrazkach. Dlatego jest i będzie coraz więcej powodzi.

Początek

10 lecie „Łowiska Piaseczno”

Ciekawa relecja. Interesuje mnie w jaki sposób tam sie łowi, jakich linek uzywa itp. Moze ktos tam czesto łowi lub łowił i mógłby napisac kilka zdań?
Pozdrawiam

Początek

XIV Open de Lucio nasz sukces czy porażka ?

Witam Was Serdecznie
Na wstępie chcialem wam pogratulować świetnego miejsca które zajeliście ( co klasa to klasa hehe)
Po 2, gratuluje świetnej relacji z zawodów, których realizacja juz sama w sobie budzi podziw mojej skromnej osoby, jak i napewno wielu kolegów po fachu
Skrupulatnie i w miare dokladnie opisaliście nam przebieg samych zawodów, co uwieńczone zostalo wieloma dobrymi fotografiami ( nieukrywam ze to one przyciągły moją uwage najbardziej)
Jeszcze raz gratuluje, i w imieniu kolegów i swoim, prosimy o więcej tak świetnych relacji z imprez wędkarskich,
Pozdrawiam Serdecznie
Kamil

Początek

XIV Open de Lucio nasz sukces czy porażka ?
Mateusz Sławiński

Panowie - kawał dobrej roboty odwaliliście pisząc dla nas ten artykuł!!!
Jestem pod ogromnym wrażeniem kultury łowienia jaka panuje w Hiszpani. Wszystko podopinane na ostatni guzik, nawet specjany preparat do natlenienia wody i odkażanie łodzi. Brawo, brawo, brawo... co ja mówię - owacja na stojąco .
Pod tym względem jesteśmy w kraju malutcy (nie wszyscy oczywiście). Nasi organizatorzy powinni wybrać się kiedyś do was i przenieść nareszcie te genialne wzorce na nasz grunt!

Tomku i Marku, gratuluję Wam. Miejsce ekipy także bardzo wysokie, daliście czadu chłopaki . Choć spinning to u mnie taki dodatek to na taką imprezę z chęcią bym się wybrał. Zazdroszczę Wam tak wspaniałych wędkarskiech przygód odbytych w świetnej atmosferze "zdrowego" łowienia.
Najlepszego na nowy rok życzę panowie.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz

PS Ocena bezapelacyjnie najwyższa. Fajowe też macie logo na burcie pływadełka .

Początek

XIV Open de Lucio nasz sukces czy porażka ?
Dariusz Żbikowski

Zajęte miejsce całkiem przyzwoite. Sporo przyjemności i zabawy. Spore rybki. Fajny artykuł ... to wszystko... to chyba raczej sukces ... Gratuluję!

Chętnie bym połowił w tak rybnym łowisku. Jednak wypada Wam zazdrościć. Zarówno tej organizacji, jak i takich rybnych wód. Może kiedyś ...

PS. Podczas publikacji zdjęć wraz z artykułem napisanym w OO był problem spowodowany zjawiskiem następującym: zdjęcia publikowane są tylko raz, niezależnie od tego ile razy próbujemy opublikować artykuł (mogą być przecież poprawki). Ponieważ artykuł opublikowałeś najpierw próbnie i potem go wykasowałeś, zdjęcia związane z nim też trafiły do kosza. Jednak ich ponowna publikacja była możliwa dopiero .... po całkowitym oczyszczeniu kosza.

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Fundusz ETF - ciekawe linki

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).