Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Początek po zmianach

Ustawa o wędkarsko-rybackim korzystaniu z wód

w miejsce ustawyz dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym

W miejsce Art. 1 proponuje się:

1.1
Naturalne wody powierzchniowe; rzeki, jeziora i strumienie oraz żyjące w nich organizmy żywe stanowią dobro narodowe, są częścią przyrody i powinny być zachowane w stanie naturalnym oraz przywracane do stanu naturalnego, jeśli zostały zniszczone.

1.2
Oprócz naturalnych wód powierzchniowych istnieją sztuczne zbiorniki wodne spuszczalne, zbudowane w celach produkcji towarowej ryb.

1.3
Ryby oraz inne organizmy wodne razem z wodnymi roślinami i naturalnym ukształtowaniem koryt rzecznych i pobrzeży jezior stanowią ekosystemy wodne, podlegające ochronie. Wszelkie czynności gospodarcze wprowadzające zmiany w ekosystemie wodnym regulują szczegółowe przepisy. Niniejsza ustawa reguluje zasady i warunki nowoczesnej gospodarki wędkarskiej i rybackiej, określając warunki ochrony, połowu, chowu i hodowli ryb w powierzchniowych wodach, zwanych dalej wodami.

1.4
Ochronie podlegają naturalne zasoby ichtiofauny, dopuszcza się korzystanie z tych zasobów jedynie w sposób gwarantujący zachowanie lub poprawę różnorodności gatunkowej oraz naturalnego stanu stada podstawowego. Korzystanie z naturalnych zasobów ryb nazywane jest dalej „połowem” może odbywać się tylko na określonych zasadach, przedstawionych w dalszej części ustawy. Jakikolwiek połów naruszający zasady jest zabroniony i będzie powodował sankcje karne. Nielegalne połowysą przestępstwem nazywane są „kłusownictwem rybackim lub wędkarskim, w zależności od narzędzi, którymi przestępstwa się dokonuje

1.5
Pozyskiwanie części ichtiofauny nazywane dalej połowem jest możliwe tylko na określonych zasadach, dostosowanych do możliwości konkretnego akwenu i przedstawionych w operatach rybackich. Wyróżnia się amatorski połów ryb za pomocą wędki, zwany dalej „wędkarstwem”, za pomocą kuszy, rybackie połowy gospodarcze, a także połowy rybackie służące zabiegom sanitarnym, hodowlanym, badaniom naukowym dokonywane przy pomocy urządzeń rybackich wymienionych w dalszej części ustawy.

1.6
Dopuszcza się korzystanie z naturalnych zasobów ichtiofauny na określonych zasadach:W wodach naturalnych pozyskiwane ilości ryb nie mogą uszczuplać zasobów w stopniu niemożliwym do samoodtwarzania. W wodach wytypowanych do prowadzenia gospodarki rybackiej głównym celem jest wykorzystanie możliwości produkcyjnych akwenu. W wodach wytypowanych do prowadzenia gospodarki wędkarskiej dopuszcza się jedynie połowy amatorskie urządzeń rybackich" używać można wyłącznie w celu niezbędnych zabiegów sanitarnych, hodowlanych lub badaniom naukowym.

1.7
Przepisy ustawy nie naruszają postanowień umów międzynarodowych dotyczących gospodarki rybackiej w wodach granicznych, są zgodne z przepisami o ochronie przyrody jak także z „Ramową Dyrektywą Wodną”.
Schowaj teksty   

Powiązane z

O poprawie sytuacji polskich wód

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: System open source ERP - innowacyjna technologia: OpenERP to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).