Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Konstruktywność

Jurku,
Pamiętam że byłeś jednym z pierwszych, którzy coś konkretnego w sprawie ustawy zaproponowali i te propozycje wstawię do tej części, która odnosi się do ochrony wód. Jeszcze jej nie zamieściłem. Jak napisałem, chcę aby całość była razem, już w nowym miejscu.

Co do "opiekuńczej władzy". Mamy podobny pogląd i chyba większość z nas tu dyskutujących nie tęskni za żadną formą socjalizmu. Nikt z nas się za takową władzą opiekuńczą nie opowiadał i nie opowiada. Nie rozumiem więc, po co mamy się spierać o coś, co nie jest przedmiotem sporu?
Ale nie znaczy to, że odrzucamy „państwo" jako takie że odrzucamy „porządek prawny” jako taki. Więc i ustawę. Sam w końcu widzisz potrzebę zmiany, więc różnimy się tylko co do zakresu zmiany, a nie istoty potrzeby jej wprowadzenia. A co do zakresu, co do kropek, przecinków i akapitów – po to są mądrzy ludzie by nad tym popracować. I tu na tym forum, i poza nim, i w Zarządzie Głównym, i w odpowiednim resorcie ministerstwa nie tylko MRiGW ale także i Ministerstwa Środowiska, i w Komisji Sejmowej, itd. Poprawki, zmiany mniejsze czy większe tej pracy wymagają. Ale to w naszym interesie, nas, rozumiejących wędkarstwo, leży przecież by opracować dobre zapisy, nie na najbliższy rok czy dwa, ale na trochę dłużej. Więc nie uciekajmy od tego.


Piszesz:
„Uważam też, że wędkarstwo ma jak najbardziej podstawę do zasłużenia sobie na odpowiednie miejsce w społeczeństwie, ale nie dyktatem prawnym tylko rzeczywistymi zasługami.”
Co do pierwszego zdania nie mam wątpliwości, opublikowałeś na ten temat wystarczająco wiele, by to było oczywiste. Nie podzielam jednak drugiej uwagi, bo ustawa określająca korzystanie z zasobów naturalnych wód nie jest dyktatem. Ani nie ustanawia dyktatem rybactwa, ani wędkarstwa. Reguluje sposoby wykorzystania wódiich zasobów, zwraca uwagę na pewne aspekty itd. To nie jest dyktat. Zresztą przecież ustawa jest i nie krytykujemy tego że jest, ale tego, że jest na obecne czasy niedostosowana do sytuacji. Więc wykażmy "co" i "gdzie" jest niedostosowane i "co" i "gdzie" trzeba w niej zmienić, by dostosowana była. A co do tych „rzeczywistych zasług wędkarstwa” czy też "wartości wędkarstwa”, to któż ma je dostrzec, kto ma je przedstawić? One są, tego nikt mimo wszystko nie zaprzeczy, tylko trzeba o nich pisać, mówić, pokazywać, dbać o dobry wizerunek. To już są takie wartości, których nie ma co się wstydzić, a nie dopiero będą. Ja na to zawsze zwracam uwagę przy każdej okazji jakichkolwiek publicznych wypowiedzi na temat gospodarki wodnej.

Tak, to prawda że:
„Każde prawo musi być napisane na głębokiej podbudowie filozoficznej. I w przypadku takiej dyskusji nad propozycjami zmian w prawie dyskusja na zasadnicze tematy jest jak najbardziej zasadna.”

Więc dyskutujmy o konkretach, bez uszczypliwości i bez odchodzenia na wątki uboczne, bo szkoda na nie czasu i miejsca. Szkoda tu, w tym miejscu, można sobie gawędzić na Forum na dowolne tematy i się tam przekomarzać, tu chciałbym się skupić nad tematem głównym.

To prawda, że w zapisie prawnym każdy przecinek i każde słowo jest ważne. Dlatego właśnie potrzebna jest dyskusja. Nie nad tym „czy” w ogóle coś pisać i „w jakim zakresie” pisać, ale właśnie „jak to napisać”. I o to właśnie proszę.
)
Andrzej


Schowaj teksty   

Powiązane z

O poprawie sytuacji polskich wód

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).