Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Jakie są rodzaje kobiet?

1. Rusałki - ten mnie rusał, tamten rusał.
2. Damy - temu damy, tamtemu damy.
3. Kotki - ten mnie miał, tamten miał.
4. Złote rybki - rypią jak złoto.
5. Słomiane - rżną się jak sieczka.
6. Pobożne - najchętniej leżą krzyżem.
7. Dziecinne - co do rączki, to do buzi.
8. Chemiczne - rozkładają się w temperaturze pokojowej.
9. Partyjne - przyjmują wszystkich członków.
10. Domatorki - byle komu, aby w domu.

Jakie są rodzaje kobiet?
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

do św. Barbary

Oj Basiu, Basiu,

Jesteś bardzo zachłanna,

Zabrałaś tylu chłopców,

Niedobra z Ciebie panna.

więcej...

do św. Barbary
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (20)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Ustawa rybacka...

Po przeczytaniu Ustawy i aktów wykonawczych do niej, tak mi się nasunęło...

Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985r o rybactwie śródlądowym jest głównym aktem prawnym regulującym zasady i warunki ochrony oraz połowu ryb w wodach śródlądowych.

Aktem wykonawczym do niej jest Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 12 listopada 2001r w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie oraz Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 17 stycznia 2003r zmieniające w części uprzednie Rozporządzenie (uchylające m. in. zakaz połowu metodą żywcową i brzmienie kilku innych przepisów poprzedniego aktu prawnego).

Przepisy ochronne (limity połowów, wymiary ochronne, okresy ochronne) ryb - a więc to na czym nam najbardziej zależy - wynikają bezpośrednio z tych aktów wykonawczych i tu należałoby dokonać daleko idących zmian - RAPR opiera się bezpośrednio na tym Rozporządzeniu.

Wczytując się w Ustawę rybacką w jej obecnym brzmieniu zauważyć można brak jednego, bardzo istotnego elementu...

Określenia - Kłusownictwa rybackiego - jego definicji nie ma w żadnym przepisie. Chcąc zwalczać jakąś patologię, trzeba najpierw ją prawnie określić

Np:

"Kłusownictwo łowieckie" jest wyraźnie zdefiniowane w art. 4 ust. 3 Ustawy Prawo Łowieckie.
"Zabór mienia " - jest wyraźnie zdefiniowany w przepisach prawa karnego...
I tak dalej...

Podobnie należałoby w Ustawie rybackiej zdefiniować pojęcie "Kłusownictwo rybackie" - jest to chyba pierwsza potrzebna zmiana w ustawie, chcąc to przestępstwo zwalczać...

W art. 8 obecnej ustawy należałoby wprowadzić całkowity zakaz połowu ryb przy pomocy narzędzi elektrycznych (obecnie art.8 p.2 dopuszcza połów ryb przy pomocy narzędzi elektrycznych odpowiadających obowiązującym normom).

Należałoby zaproponować zaostrzenie przepisów sankcyjnych tej ustawy (chodzi o art. 27 i 27A) - wszystkie opisane tu przypadki należałoby potraktować jako występek zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Schowaj teksty   

Powiązane z

O poprawie sytuacji polskich wód

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Prawdopodobnie największy w Polsce i w Europie społecznościowy serwis wędkarski: Wędkarstwo . Wędkarstwo to hobby tysięcy ludzi, zapraszamy! Oczywiście realizacja oparta o eZ publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).