Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Przepaść.

Ryszard Siejakowski

Piotrze, dałes dobry przykład zapisów ustawowych, zawartych w Prawo Łowieckie. Jest jednak istotna różnica, pomiedzy rybactwem a łowiectwem. Co bysmy nie mówili, to zwierzęta dziko żyjące według Ustawy Prawo Łowieckie stoją hierarchicznie wyżej niż ryby w Ustawie Prawo Wodne. To własnie wyznacza stosunek organów administracyjnych, do problemów kłusownictwa na zwierzynie łownej i rybach. Kolejny problem, to praktycznie niemożliwość przyjęcia zapisów z Prawa Łowieckiego po adaptacji, do Prawa Wodnego. Oto kilka przykładów.
wg Art.2 . Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa. <b>
wg Art.13 Prawo Wodne Ryby oraz inne organizmy żyjące w wodzie stanowią jej pożytki, do pobierania których jest uprawniony właściciel wody.
Jak widać różnica kolosalna. Oto inny przykład.
Wg Art.4.1.3 Prawo Łowieckie Kłusownictwo oznacza działanie zmierzające do wejścia w posiadanie zwierzyny w sposób nie będący polowaniem albo z naruszeniem warunków dopuszczalności polowania.
Tu szczególnie należy zwrócić uwagę na fragment naruszeniem warunków dopuszczalności polowania.
Nietrudno wyobrazic sobie, że połów ryb za pomocą narzędzi rybackich w okresie ochrony danego gatunku jest naruszeniem warunków dopuszczalnosci połowu. Oznacza to w praktyce, że w okresach ochronnych jakikolwiek połów jest niedopuszczalny gdyż wynika to z zasady domniemania, że łowiąc ryby nie będące pod ochroną możemy dokonać połowu ryb chronionych. Polujący zawsze może powstrzymać sie od strzału do zwierzyny w okresie ochronnym, łowiący ryby, nigdy nie wie co złowi.
Przygladam się niektórym propozycjom, odnośnie wyszacowania wartości reproduktorów. Zastanawiam się, czy składający propozycje, zdają sobie sprawę z konsekwencji wtórnych. Za najbardziej wiarygodne źródło w kwestii wyszacowania wartości uważam Instytut Rybactwa Śródlądowego. Uzytkownik może sobie bełkotać i tak nikt temu nie da wiary, jesli wartośc reproduktora nie zostanie podana w Ustawie. Teraz przypadek, gdy wartośc tego reproduktora, będzie bardzo nie na rękę wnioskodawcom. Ustalamy przykładowo wartość a kg takiego reproduktora na kwotę np 200 PLN. Jeśli to bedzie troc wędrowna o wadze np 5 kg, to wartośc reproduktora wyniesie oczywiscie 1000 PLN. Jaką wartośc przyjąć dla 5 kilogramowej troci złowionej przez uprawnionego do rybactwa /wędkowania/ dla celów rozrodczych i wytartej za pomoca noża. Niestety również 1000 PLN. Bo nie może byc takiej sytuacji, że raz przyjmujemy 1000 PLN a raz jakąs inną kwotę w tym samym okresie ochronnym. To moze byc przepis trudny do wprowadzenia do Ustawy. Takich watpliwości jest bardzo duzo i dlatego zanim sie powie A należy rozważyć B, C i D. Róznicy pomiedzy mądrym a głupim zasadniczo nie ma, mądry wie tylko troche prędzej.
Pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

O poprawie sytuacji polskich wód

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).