Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Szlachetność

Masz racje w tej analizie historycznej. Nigdy u nas wędkarstwo nie było takim wyznacznikiem wartości rzeki jak np. w Szkocji czy w Skandynawii. Na przeszkodzie stoi też ograniczenie obrotu wodami, które są publiczne. W tamtych krajach własność wód jest związana z własnością otaczających terenów - grunty pod wodami nie są wyodrębnione.

Jak słusznie wskazywał Ryszard - istnieje różnica między zwierzyną leśną, która jest "własnością" odrębną, a rybami, które są tylko "pożytkiem" z wasności, którą są wody. Nie sądze, żeby była teraz możliwość radykalnej zmiany całego ustawodawstwa dla wód, zwłaszcza w imię interesów wedakrzy, które nie są postrzegane jako istotne. Pozostaje nam zmieszczenie się w racjonalnie dostępnych ramach udoskonaleń.

Tej istotności interesów wędkarstwa nikt nam nie zapewni jeżeli nie zbudujemy jej sami. Jeżeli nie nadamy wędkarstwu, dzięki zorganizowaniu wędkarstwa i naszym środkom wydawanym na wędkarstwo, wartości istotnej społecznie, a nie tylko istotnej dla członków społeczności wędkarskiej.

To z kolei wymaga pewnej, dobrze pojętej, "elitarności" wędkarstwa i zróżnicowania go, zależnie od możliwości i efektów. Jak sam zauwazyłeś, postrzeganie łowiectwa nie wynikało z uznania dla obiektu polowania, ale dla polujących i dla skutków, jakie wywoływali wokół, polując. Jeżeli wędkarstwo miałoby być postrzegane podobnie to podobne skutki powinno przynosić. Pozytywne efekty tego rodezaju sytuacji widac już w kilku miejscach w Polsce, gdzie efekty działań dobrze zorganizowanych wędkarzy są odbierane i odczuwane przez resztę społeczeństwa jako cenne.

Zmiany w Ustawie rybackiej moga służyć tym celom jeżeli potraktuje się prawo jako pozytywny opis pożądanej rzeczywistości, a nie tylko jako zbiór okazji do karania, czy wręcz odwetu.

Zaproponowane przeze mnie zmiany, w celu iwykorzystania ich mocy, nakładają rownież na użytkowników rybackich konieczność mierzenia efektów. Bo tylko na podstawie mierzonych efektów gospodarowania można skutecznie egzekwować należne rekompensaty za straty poczynione przez kłusowników. I w tej, pozytywnej stronie regulacji upatruję większych potencjalnych efektów niż w samym ściganiu kłusowników.

Przecież o tym mierzeniu efektów, dostosowywaniu regulacji do możliwości środowiskowych, pisaliśmy w petycji.

Prowadzenie łowisk wędkarskich nie zawsze musi polegać na uzyskiwaniu "dzikich" ryb. Wszystko zależy od możliwości, warunków i konieczności, wynikających z realiów ekonomicznych i przyrodniczych. Wszystkie rodzaje wędkarskiego, szlachetnego zagospodarowania wód są warte ochrony.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

O poprawie sytuacji polskich wód

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Zaprawy RENO

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).