Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Pismo Zarządu Głównego....

do KWI odnosi się do, tu cyt. (-)...Zarząd Główny PZW otrzymał kilka dni temu z Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Wiejskiej propozycję opracowania do dnia 24 lutego br. propozycji zmian dotyczących treści ustawy o rybactwie śródlądowym, dotyczących sposobów walki z kłusownictwem rybackim oraz ochroną rybackich zasobów wód...(-)...i skupmy się może na wypracowaniu propozycji zmian, w tych właśnie obszarach Ustawy...

Nigdy nie pisałem (i nie wynika to w żaden sposób z treści mojego postu), że chodzi mi o...(-)..."robienie na złość" czy dość iluzoryczne "odstraszenie" kłusowników...(-)

Andrzej prosił o KONKRETY, nie o rozwinięcie dyskusji, która w swojej treści rozmija się z tymi konkretnymi sprawami.

Jerzy - Ty piszesz o "racjonalnej gospodarce rybackiej" - i dobrze, jest to sprawa priorytetowa.

Ja odnoszę się do walki z kłusownictwem w jego najprostrzej i najbardziej prymitywnej formie. Jesteś bardzo rozsądnym człowiekiem i musisz mi rację przyznać, że chcąc zwalczać kłusownictwo potrzebne są do tego narzędzia. Narzędziem tym jest Państwowa Straż Rybacka ze swoimi uprawnieniami wynikającym z Ustawy rybackiej, narzędziem są sankcje karne....

Można być pacyfistą, przeciwnikiem ostrych sankcji karnych, czy użycia siły...
Niestety prawda jest taka, że, użyje tu bardzo wulgarnego określenia - "chama należy potraktować batem" - inaczej nic do niego nie dotrze. Chcąc chronić wody przed tą plagą, należy stosować ostre i skuteczne tym samym metody (taka jest dziś rzeczywistość).

Nie wiem, czemu z uporem maniaka odnosicie się do porównań Prawa Łowieckiego do Ustawy rybackiej. Podałem jako PRZYKŁAD, określenie w Prawie Łowieckim definicji "kłusownictwa łowieckiego" i brak w Ustawie rybackiej definicji "kłusownictwa rybackiego"

Przepisy karne wynikające z ustaw (wszystkich ustaw), muszą być jednoznaczne i bardzo precyzyjne...

Podam bardzo prosty przykład...

Art. 8 p.8 Ustawy o rybactwie śródlądowym brzmi:

"Zabrania się połowu ryb narzędziami kaleczącymi, z wyjątkiem sznurów hakowych, pęczków hakowych, haczyka wędki i harpuna kuszu"

Na podstawie tegoż artykułu w RAPR istnieje przepis o treści:

"Zabrania się połowu ryb metodą tzw. "szarpaka"...

I tu zaczynają się schody...

90% spraw karnych skierowanych do Sądu Grodzkiego w tych sprawach w moim regionie upadło. Dlaczego?
Ponieważ brak jest definicji prawnej tej kłusowniczej metody. W przepisach karnych nie istnienie określenie - "Tzw..."

Nie może w prawie istnieć pojęcie "tzw. zabór mienia", "tzw. uszkodzenie ciała, ", "tzw. nielegalne posiadanie broni"...to są tylko przykłady i proszę nie rozwijajcie ich w dalszej dyskusji o ustawie rybackiej.

Ja nie zgadzam się z twierdzeniem, że (-)...Prawo nie służy do zwalczania, ale do opisania i wspomagania normalnego funkcjonowania...(-)
Służy ono do opisania i wspomagania normalnego funkcjonowania określonej dziedziny życia i także do skutecznej jego ochrony. Tu chyba nasze poglądy się różnią.

Sorry, że tak się rozpisałem, bo miałobyć o KONKRETACH...Andrzeju - wybacz mi...


Schowaj teksty   

Powiązane z

O poprawie sytuacji polskich wód

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Wszywki odzieżowe pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).