Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 19

Niezła reklama.....

Tak tez można zareklamować różne produkty.....
http://producten.hema.nl/

Niezła reklama.....
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

do RO-boty

Myślę, że na spoko,
Przemyślicie wszystko,
I zrobicie po ludzku,
Te Rybie Oczysko.
Brak dostępu serwera,
Oraz inne sprawki,
Wymuszą na redakcji,
Istotne poprawki.
Wiem, że macie problemy,
Lecz kto w życiu ich nie ma,
Więc zakasać rękawy,
Tłumaczenie to ściema.
czapek.

do RO-boty
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (30)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Okoniowi cześć i chwała 

Okoniowi cześć i chwała

Rating: 0 
Rating count: 0 
 View count: 2766 
Comments count: 0 
ID: 46641 
Node: 27983 
Ryszard Siejakowski

Przeczytałem post o złowieniu iluś tam tysięcy okoni i zrobiło mi się smutno. Jeśli ma takie być wędkarstwo w Polsce to ja przepraszam ale chyba trafiłem nie pod ten adres. Jakie były przyczyny napisania tego postu nie wiem. Może to była zwykła prowokacja a może....

Okoń to jedna z najładniejszych ryb w polskich wodach. Pieknie ubarwiona, o kształtach odpowiednio dobranych i niestety żarłoczna co skutkuje stosunkowo łatwym połowem. Ma jeszcze jedną cechę, która powoduje odławianie w zbyt licznych ilościach. Żerując w stadzie często wpada w amok, stając się zdobyczą wędkarską. Każdy, który rozpoczynał swoją wędkarską przygodę, często jako pierwszą rybe zaliczał własnie okonia. To taka ryba pocieszycielka dla wędkarza.

Dawno już minęly lata gdy na Drawsku czy innych jeziorach można było oglądać sceny zapierające dech w piersiach gdy potężne ławice grubych okoni w jakimś niesamowitym tańcu zaciekle atakowały przemieszczające się stada stynki czy ukleji. Wystarczyło odpowiednio dobrać przynętę i sposób prowadzenia aby nałowic się do bólu tego pieknego drapieżnika. Te czasy niestety minęly bezpowrotnie i jest to zasługa zarówno wędkarzy jak i rybaków.
Dzisiaj prawdziwy "garbus" to rzadki przypadek. Dominuje drobnica okoniowa i czasami coś co przypomina "garbusa". "Działacze związkowi" też nieźle zaszkodzili okoniowi znosząc wymiar ochronny na ten gatunek ryby. Niestety głupota ludzka i miłosierdzie boskie nie znają granic. Mam wielką estymę do tej ryby i dlatego od dobrych kilkunastu lat staram się nie łowić tej pieknej ryby. Zdarza się niestety przyłów przy łowieniu na spining sandaczy czy szczupaków i wtedy ryba każdorazowo wraca do wody. To taki mój ukłon do tej ryby, smacznej ryby.

Nie zabierałem głosu w polemice na forum bo cokolwiek by się nie powiedziało to i tak można by to było tylko nazwać zwykłym skurwysyństwem, biorąc na poważnie ten zamieszczony opis. Od nas samych będzie zależeć, czy za kilka lat okoń nie stanie sie takim rarytasem jak certa czy pstrąg. Jadąc na zawody wędkarskie starajmy się doprowadzić do takiej sytuacji aby okoń nie był zaliczany do klasyfikacji i "olewajmy ciepłym moczem" tych wszystkich specjalistów od łowienia drobnych okoni na paproszki. To nie są wędkarze tylko banda głupoli, przyszywających sobie naszywki mistrzów wędkowania.

Tacy z nich mistrzowie jak z koziej dupy trąba. I mam głęboko w dupie ich wywody o mistrzostwie łowienia na delikatne przynęty i ultra lekki sprzęt. Mam ciągle nadzieje, że wrócą czasy gdy woda będzie się gotować od żerujących okoni i ludziska docenią piękno tej niesamowitej ryby. Na pewno niektórzy będą się pukać znacząco w czoło po przeczytaniu tego tekstu biorąc mnie za idealistę. Obyśmy nie musieli się pukać w czoło gdy te wszystkie ultra lighty i paproszki będa musiały wylądować w lamusie na zbędny sprzęt gdy zabraknie w polskich wodach tego pręgowanego drapieżcy.

Okoniowi cześć i chwała drodzy Koledzy internauci.

PS. Dla wędkarzy, którzy nazywają garbusami okonki półkilowe mogę jeszcze dodać tyle. Miałem okazje oglądać kilkanaście lat temu prawdziwego garbusa złowionego przez rybaków w sieć. Rybka liczyła sobie coś około 3 kilogramów i to był prawdziwy garbus. Piękny garbus.

Reviews and comments

Standard view   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tygodnik Wędkarski - pierwszy, bezpłatny, internetowy Tygodnik Wędkarski wydawany przez wydawcę: Krokus Sp. z o.o, adresowany do wszystkich zainteresowanych tym hobby. Pierwsze wydanie ukazało się już w roku 1999.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).