Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Przedwiośnie 

Przedwiośnie

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2728 
Komentarzy: 0 
ID: 49148 
Węzeł: 29461 

Moje „zimne ryby” to ryby z gatunków tzw. „normalnych”. Z uwagi na brak czasu nie mogę sobie pozwolić na eskapady po Polsce w pogoni za pstrągami i trociami, których tak naprawdę prawie już nie ma w naszych rzekach.

Mowa tutaj o płociach, które można łowić przez cały rok, różnymi metodami. Chciałbym jednak skupić się na mojej ulubionej metodzie połowu – wędkowaniu z użyciem zestawu skróconego.

Moim zimowym łowiskiem płoci jest rzeka Noteć, na uregulowanym, wyprostowanym przez meliorantów odcinku. Chcę zaznaczyć, że wędkując w styczniu lub lutym nie spodziewam się oszołamiających efektów, kilkanaście płotek złowionych w ciągu dwóch lub trzech godzin to dla mnie zadawalający wynik. O niebo lepsze efekty osiągam łowiąc z lodu, jednak niekiedy mam już dość tego patrzenia w dziurę...

Szczególnie dobrymi miejscami są połączenia rzek z jeziorami. Typując stanowiska szukam najgłębszych miejsc, charakteryzujących się równym dnem i powolnym nurtem. Do połowów zimowych stosuję zazwyczaj krótsze wędzisko – od siedmiu do dziewięciu metrów. Powodem tego jest przebywanie ryb bliżej brzegu, w pobliżu końca spadu rzecznej burty. Im bliżej lata, tym ryby coraz bardziej oddalają się od brzegów – taka zasada jest konkluzją moich doświadczeń i obserwacji podczas połowów na łowiskach mających charakter kanałów. Dobre, płociowe miejsce charakteryzuje się dodatkowo obecnością na dnie łowiska miękkich łodyg i patyczków, będących pozostałościami roślinności minionego roku.

Stosuję delikatne zestawy – żyłka główna 0,12, przypon 0,08 mm. W zależności od głębokości i prędkości nurtu stosuję spławiki od 0,8 do 3 g. Haczyki nr 18 lub 20. Jako przynęty używam ochotki, niekiedy łowię na kanapki – pinka lub biały robak z ochotką.
Nęcę bardzo oszczędnie, do kilkugodzinnego łowienia wystarcza mi 2 kg mieszanki firmowej z dodatkiem ochotki zanętowej. Zanętę należy koniecznie skleić i dociążyć żwirkiem lub glinką.

Prowadzenie przynęty, o tej porze roku, musi być niezwykle spokojne, pozbawione gwałtownych przyspieszeń i przytrzymań. Płocie biorą bardzo delikatnie i chimerycznie. Gwałtownymi ruchami zestawu można je wypłoszyć z łowiska na dłuższy okres czasu. Najczęściej ryby biorą w momencie przytrzymania zestawu w miejscu, lecz jeszcze raz podkreślam – zatrzymanie nie może być gwałtowne, spływ zestawu należy wyhamować bardzo łagodnie.

Sprzymierzeńcem zimowego wędkarza jest świecące słoneczko i dodatnia temperatura. Takie warunki pogodowe powodują zwiększenie intensywności brań płoci oraz uprzyjemniają wypoczynek nad wodą.
Zazwyczaj łupem moich zimowych wypraw na płocie podają rybki niewielkie, dochodzące maksymalnie do 20 cm. Nie martwię się tym zbytnio, gdyż wiem, że już niedługo, z nastaniem wiosny, dane mi będzie zapolować na piękne wiślane leszcze, jazie, wyrośnięte płocie i klenie.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowscy aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).