Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Kierowca

- Powinienem zwolnić swojego kierowcę, mówi minister do żony.
- Jeździ jak wariat, już piąty raz ledwo uszedłem z życiem...
- Daj mu jeszcze jedną szansę!

Kierowca
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A miałem jechać na nockę.

Diablo jest mistrzem. Diablo jest wielki.
W górę kieliszki, szampan bąbelki.
Co za technika, jaka finezja,
Krzyśka potyczki sama poezja.

Taniec na nogach, sierpy,uniki,
zachwyca speców, zero krytyki.
Końcowy gong i ręce w górę.
Diablo zwycięża. Diablo jest królem.

Diabli z zasiadką, diabli z rybami,
Diablo championem, Diabla się chwali.
Puściły nerwy już się skończyło.
Zaraz chwileczkę, to mi się śniło?

Mamy mistrza czy nie?
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Przedwiośnie 

Przedwiośnie

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2446 
Komentarzy: 0 
ID: 49148 
Węzeł: 29461 

Moje „zimne ryby” to ryby z gatunków tzw. „normalnych”. Z uwagi na brak czasu nie mogę sobie pozwolić na eskapady po Polsce w pogoni za pstrągami i trociami, których tak naprawdę prawie już nie ma w naszych rzekach.

Mowa tutaj o płociach, które można łowić przez cały rok, różnymi metodami. Chciałbym jednak skupić się na mojej ulubionej metodzie połowu – wędkowaniu z użyciem zestawu skróconego.

Moim zimowym łowiskiem płoci jest rzeka Noteć, na uregulowanym, wyprostowanym przez meliorantów odcinku. Chcę zaznaczyć, że wędkując w styczniu lub lutym nie spodziewam się oszołamiających efektów, kilkanaście płotek złowionych w ciągu dwóch lub trzech godzin to dla mnie zadawalający wynik. O niebo lepsze efekty osiągam łowiąc z lodu, jednak niekiedy mam już dość tego patrzenia w dziurę...

Szczególnie dobrymi miejscami są połączenia rzek z jeziorami. Typując stanowiska szukam najgłębszych miejsc, charakteryzujących się równym dnem i powolnym nurtem. Do połowów zimowych stosuję zazwyczaj krótsze wędzisko – od siedmiu do dziewięciu metrów. Powodem tego jest przebywanie ryb bliżej brzegu, w pobliżu końca spadu rzecznej burty. Im bliżej lata, tym ryby coraz bardziej oddalają się od brzegów – taka zasada jest konkluzją moich doświadczeń i obserwacji podczas połowów na łowiskach mających charakter kanałów. Dobre, płociowe miejsce charakteryzuje się dodatkowo obecnością na dnie łowiska miękkich łodyg i patyczków, będących pozostałościami roślinności minionego roku.

Stosuję delikatne zestawy – żyłka główna 0,12, przypon 0,08 mm. W zależności od głębokości i prędkości nurtu stosuję spławiki od 0,8 do 3 g. Haczyki nr 18 lub 20. Jako przynęty używam ochotki, niekiedy łowię na kanapki – pinka lub biały robak z ochotką.
Nęcę bardzo oszczędnie, do kilkugodzinnego łowienia wystarcza mi 2 kg mieszanki firmowej z dodatkiem ochotki zanętowej. Zanętę należy koniecznie skleić i dociążyć żwirkiem lub glinką.

Prowadzenie przynęty, o tej porze roku, musi być niezwykle spokojne, pozbawione gwałtownych przyspieszeń i przytrzymań. Płocie biorą bardzo delikatnie i chimerycznie. Gwałtownymi ruchami zestawu można je wypłoszyć z łowiska na dłuższy okres czasu. Najczęściej ryby biorą w momencie przytrzymania zestawu w miejscu, lecz jeszcze raz podkreślam – zatrzymanie nie może być gwałtowne, spływ zestawu należy wyhamować bardzo łagodnie.

Sprzymierzeńcem zimowego wędkarza jest świecące słoneczko i dodatnia temperatura. Takie warunki pogodowe powodują zwiększenie intensywności brań płoci oraz uprzyjemniają wypoczynek nad wodą.
Zazwyczaj łupem moich zimowych wypraw na płocie podają rybki niewielkie, dochodzące maksymalnie do 20 cm. Nie martwię się tym zbytnio, gdyż wiem, że już niedługo, z nastaniem wiosny, dane mi będzie zapolować na piękne wiślane leszcze, jazie, wyrośnięte płocie i klenie.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tygodnik Wędkarski - pierwszy, bezpłatny, internetowy Tygodnik Wędkarski wydawany przez wydawcę: Krokus Sp. z o.o, adresowany do wszystkich zainteresowanych tym hobby. Pierwsze wydanie ukazało się już w roku 1999.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).