Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Środowisko/Zabili Bóbr! 

Bóbr a sprawa polska - Melioranci atakuja znienacka..

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 7798 
Komentarzy: 14 
ID: 18842 
Węzeł: 13366 

Andrzej Trembaczowski - prezes Stowarzyszenia KWI:<!--StartFragment -->

"Rok temu próbowaliśmy powalczyć o Bóbr koło Wlenia. Poszła wymiana pism z wrocławskim RZGW. Nawet zaproponowano nam byśmy wzieli udział w spotkaniu n którym miałem przedstawić mieszkańcom Lwówka Śląskiego alternatywny plan przeniesienia ich miasta. Jak widać meliorantów stać na iście betonowy dowcip. Niestety, na pismach sprawa się nie skończyła - oni nie poprzestali na wycince nadbrzeżnych drzew, jak rok temu.
Dziś dostałem zdjęcia od Andrzeja Nowika. Porażające!!!"

Andrzej Nowik:<!--StartFragment -->

"Przesyłam kilka fotek z najlepszego muchowego kawałka na Bobrze. To jest jakoś od mostu na początku Wlenia w górę rzeki jakiś kilometr. Tam nawet oprócz zwykłych rybek jak pstrąg czy lipień występuje, a raczej występowała królowa Hucho hucho L. Obejrzyjcie sobie zdjęcia. Jak mówią amerykanie - bez komentarza. Rozmawiałem z kierownikiem robót. Powiedział, że potem odcinek pomiędzy mostami na lewym brzegu (MATECZNIK) i potem dalej w dół rzeki. "

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Ponad dwa lata temu na opisanym odcinku Bobru prowadzona była wycinka drzew. Podczas interwencji w tej sprawie dowiedzieliśmy się o planach skanalizowania Bobru przed Wleniem. Wiedziało o tym również KWI. Wymiana pism zaczęła się jednak dopiero jak ruszyły koparki, wówczas gdy szanse na wstrzymanie robót były najmniejsze.
A nie byłoby skuteczniej, gdyby zacząć ciut wcześniej ? Zanim jeszcze ogłoszono przetarg i podpisano umowy realizacyjne ?

Nie zgodzę się także ze zdaniem Karola Zacharczyka o konieczności wykonania tych robót. Ochronę preciwpowodziową można realizować różnymi drogami. Tutaj wybrano najprostszą i najgorszą: wał + kanał.

Póki co, melioranci zrobili swoje i na jakiś czas będzie spokój. Temat pewnie wróci jak wezmą się za Nielestno Pozdr

Początek

S P R O S T O W A N I E

O sprawie natychmiast powiadomiłem Karola Zacharczyka. Bóbr to jego ulubiona rzeka a Wleń doskonale zna.
Wczoraj rozmawialiśmy (wcześniej był na wyjeździe) i dowiedziałem się, że BÓBR NIE JEST ZAGROŻONY. Pomimo tych dramatycznych zdjęć.
Prace są przeprowadzane TYLKO NA MAŁYM ODCINKU koło Wlenia i jak zapewnił Karol NAPRAWDĘ SĄ TAM KONIECZNE.
Karolowi wierzę.

W tej sytuacji nasze oburzenie na meliorantów jest nieuzasadnione i niepotrzebne. Szkoda, że nie mieliśmy tej informacji wcześniej. Szkoda, że nie doszło do jak proponowaliśmy MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI, bo tam by te racje zostały uzasadnione. Szkoda, że w odpowiedzi RZGW było sporo ironii zamiast tych rzetelnych uzasadnień. Trudno. Dobrze, że reszta Bobru nie zostanie zamieniona w kanał.
Wodom cześć!
Andrzej

Początek

W chwili obecnej, zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo Ochrony Środowiska przedsięwzięcia realizowane w obrębie obszarów Natura 2000 wymagają przeprowadzenia procesu oceny oddziaływania na środowisko. Dolina Bobru zgłoszona została do Komisji Europejskiej jako obszar który należałoby zaliczyć do tych terenów podlegających specjalnej ochronie. Zgodne z obowiązującym prawem od chwili zgłoszenia do rozstrzygnięcia obszar zgłoszony uznaje się za obszar zaliczony do programu Natura 2000. Ponadto inwestycja przeprowadzona została w obrębię Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.
W przypadku procesu oceny oddziaływania na środowisko konieczne jest określenie wpływu procesu inwestycyjnego i samej inwestycji na środowisko, oszacowanie skutków dla tego środowiska wprowadzanych zmian oraz uzyskanie stosownych uzgodnień sankcjonujących ewentualne zmiany. W postępowaniu tym jako strona (po uprzednim zgłoszeniu) może występować organizacja społeczna, ekologiczna lub inna działająca zgodnieze statusem na danym terenie. Taką organizacją może być np PZW. Proces oceny oddziaływania na środowisko pozwala na przeprowadzenie w jego ramach konsultacji społecznych w sposób określony prawem. Zatem każde nowe przedsięwzięcie w obrębie tego obszaru powinno zostać poprzedzone takim postępowaniem.
Pozdrawiam
Mariusz Szalej

Początek

....od powiatowych czy gminnych inspektorów czy jak im tam jajoglowych co się smią nazywać ... od ochrony środowiska!A może coś na wzór superwizjera z TVN zróbmy dochodzenie we własnych gminach .Odważy sie ktoś?

Początek

Grzegorz Piętka

Tak sobie pomyślałem, nie wiem czy się ze mną zgodzicie. Co jakiś czs ktoś gdzieś wyskakuje jak to rzekę mniejszą czy większą
w większym czy mniejszym stopniu zniszczono. Dalej następuje czas na chwilowe biadolenie, upust emocjom i... po sprawie.
Przykładów takich jest trochę, ale gdybym miał je teraz wymienić z głowy to może palców u jednej ręki by mi starczyło choćby ze względu na to że większość z nas widzi takie sprawy tylko lokalnie. Zmierzam do tego że może by zacząć w jakiś sposób ewidencjonować i dokumentować tą głupotę, zebrać w jednym miejscu dotychczasowe dane o zabijaniu rzek. W jakiej formie, gdzie ,sprawa do dyskusji. To wszystko, choćby tylko po to mieć argumenty i przykłady głupoty. Bo nigdy nie wiadomo komu i kiedy się taka lista z argumentami przydać może. To by była taka nasza czarna lista referencyjna. Mogą być i przykłady pozytywne, pokazujące że można dojść do jakichś kompromisów, wypracować jakieś rozwiązania. A o ile pamiętam takie też były chyba na wodach lubelskich.
pzd

Początek

Staszowską też wyrególowali na odcinku w samym mieście,ale podobno tego im mało.Powyżej jakieś 12 kilometrów jest zbiornik zaporowy ,360 ha który nie potrafił wyłapać wode z jednej małej rzeki?Powód był taki że na owym zbiorniku miały sie odbyć regaty właścicieli ośrodków wczasowych ,no i zbiornik był full.Dwudziestolparoletnie doświadczenie wodniaków poszło w kieszeń kogoś kto mało zarabia,ale przyszly deszcze i czarna zrobiła psikusa i przepełniła sie miarka.Podniesiono wielkie larum że to wszystko przez stare drzewa i pnie i poszły w ruch piły spalinowe a zaraz potem lal sie beton i to niby Firma co ma "eko"w nazwie na przodzie.Oj bedą to kiedyś naprawiać z powrotem!!Do następnych regat!!!

Początek

To jest skandal!!Jak mozna tak niszcyc przyrode ??!! Przecierz my sami jestesmy jej czescia a niszczac przyrode niszczymy samych sebie!!Ale ci panowie pewnie taegonie wiedza.No i szkoda mi tych wszystkich wedkarzy którz łowili nad tą rzeczka jakze kiedys ładna

Początek

Wiosną ubiegłego roku otrzymaliśmy sygnały o pierwszych przymiarkach meliorantów do Bobru, Kwisy i Kamiennej. Zaczęto wycinać drzewa, usuwać krzewy (było o tym wtedy na Forum RO). Pokazały to też zrobione w terenie zdjęcia.
Zaprotestowaliśmy pismem skierowanym do RZGW we Wrocławiu. Uzyskaliśmy bardzo obszerną, kilkustronicową odpowiedź. Zarówno treść tych pism jak przede wszystkim podjęte decyzje wystawiają świadectwo ich autorom. Nie chcę komentować ani tej odpowiedzi, ani tego, co dalej zrobiono. Jak jest każdy widzi.
A wszystko ponoć zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, czysto i ekologicznie.
Ekobudowa.
Zdjęcie przedstawiające tablicę z informacjami na temat prowadzonych prac z koparką i
zniszczoną rzeką w tle jest znakomitym symbolem tego, jak niektórzy wyobrażają sobie utrzymanie polskich rzek. To zdjęcie powinni zobaczyć koniecznie ci, którzy finansują takie inwestycje. O ironio – z pieniędzy przeznaczanych na środowisko...
Andrzej

Początek

Rzeczywiście wygląda to dramatycznie i strasznie to smutne. Czy rzeczywiście takie powodzie przechodziły przez Wleń i Lwówek? Jaka fala będzie przechodzią teraz przez Lwówek? Przeciez woda popłynie do nich zdecydowanie szybciej? A może odchodzacy (wybory) włodarze chcieli zapewnić sobie i swoim robotę? A może pracę dla kilkunastu mieszkańców Wlenia i okolic na dwa lata? przeciez wcale nie musimy jeździć nad Bóbr, do Wlenia. Możemy przecież zostawić kilka stów nad inną rzeką, w innej miejscowości niż podupadający ale jeszcze piękny Wleń z pięknym zamkiem na wzgórzu. W zeszłym roku tam byłem razem z rodziną. W tym już się nie wybiorę. Będą ładniejsze miejsca, równie ciekawe historycznie z przyroda wkomponowaną w otoczenie a nie brutalnie zruganą. Betony mam codziennie za oknem.

Początek

Ciekawe czy któryś z tych ludzi za to odpowiedzialnych pomyślał o zniszczeniach jakie dokonali dla środowiska naturalnego. Z rzeki kanał a może tak załóżmy kurek i ją zakręćmy a wszystko co w niej pływa niech padnie wyschnie. Pogratulujmy pomysłodawcą, podziękujmy.

Początek

Rafał Kos

tu nawet nie mam co pisac lub to co chce nie nadaje sie do napisania. Buractwo i bezmózgowie rules w całym kraju. Ciekawe kiedy i czy kiedyś się przebudzimy?
kosu

Początek

...nawet rzeczowo to skomentować. Słowa, których chciałbym użyć, nie nadają się do druku...

Początek

Ładny spacerniak. Równy, prosty, suche brzegi... Szkoda!

Początek

Krzysztof Komoszka

coś na kształt trumny. Kolejny pomnik ludzkiej głupoty i bezmyślności. Zapalmy świeczkę nad łysą pałą pomysłodawcy i módlmy się o szybką emeryturę byle nie za wysoką.

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).