Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Lębork

O Grupie zapaleńców z Lęborka wiadomo nie od dziś zainteresowanym. Można też poszukac nieco i znaleźć. Szukajcie a znajdziecie ....

Przy Kole PZW w Lęborku powstał Klub Muchowy "Dolina Łeby", którego członkowie, po krótce mówiąc, fantastycznie zajmują sie rzeką, tarlem troci i wspólpraca z licznymi podmiotami. Sami się organizując pilnują tarlisk przed kłusownikami aż do czasu zakończenia tarła i odejścia troci w bardziej bezpieczne miejsca. 24 godziny na dobę, przez kilka tygodni. W Łebie w Lęborku i w jej dopływach.

Współpracują z gmina, w czym pomaga im zainteresowany ich aktywnością jeden z radnych, p. Lisiecki, który sam nie krył wzruszenia prezentując informacje o tych akcjach podczas wspomnianego sympozjum w Krzyni.

Tarło troci w Lęborku stanowi dla miasta atrakcje turystyczną, bo odbywa się w okolicy mostu na głównym deptaku miasta.

Wcześniej (i nadal) działania Kolegów i wspierających ich ludzi dotyczą też sporu ze Słowińskim Parkiem Narodowym i działajacymi tam brygadami rybackimi o drożność drogi wchodzenia troci i łososi do Łeby przez jezioro Łebsko.

Ponadto współpracują z hodowca pstrągów z Chocielewka, który wybudował specjalne konstrukcje na jazie, umożliwiające migrację troci w górę rzeki, a także wykonal "sztuczną rzekę" - rodzaj przepławki, omijającej rzeczony jaz w sposób zbliżony do naturalnego.

Rzeczywicie są to lata pracy, dokonań, mnóstwo zapisanego papieru, planowania i organizowania się, zdobywania wiedzy, szukania sponsorów, dróg dotarcia do innych osób, instytucji i organizacji, które są w stanie i chętne współpracować i pomagać w tak kapitalnie prowadzonych sprawach.

Nauczyliśmy się za "komuny", że pomoc to jest dawanie komuś zupełnie biernemu. A to nie jest pomoc tylko jałmużna.

Natomiast pomoc to jest uzupełnianie widocznej, pożytecznej aktywności.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Bóbr a sprawa polska - Melioranci atakuja znienacka..

bobr4
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Seria wędzisk St.Croix doczekała się zupełnie nowej odsłony! Zobacz, co nowego u dystrubutora St.Croix w Polsce, w sklepie firmy Żbik Sp. z o.o. Blanki zostały unowocześnione technologicznie a także zyskały zupełnie nowy design.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).