Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 2

Narzeczona

Syn Ignaca wrócił z wojska i Ignac zaczyna szukać mu kandydatki na żonę. Poszedł do sąsiedniej wsi,
a gdy wrócił, oznajmia synowi:
- Znalazłem ci narzeczoną
- Ładna?
- Jeszcze jak! Żebyś ty widział, jak szybko potrafi widłami słomę zrzucić z furmanki!

Narzeczona
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Babka włoska 

Babka włoska - Padogobius nigricans

Babka włoska

Okoniokształtne

Wyciągnięte, smukłe ciało (wysokość 6 razy mieści się w długości) o długiej, wysokiej głowie (stanowi 1/4 całkowitej długości ciała). Otwór gębowy wąski, nie sięgający pod przednią krawędź oka. Pysk tępy z grubymi wargami. Szczęka dolna wysunięta. Oczy skośnie skierowane ku górze. Długi, wysoki trzon ogona; 40-45 łusek wzdłuż ciała. Kark i przednia część grzbietu (do nasady pierwszej płetwy grzbietowej) bez łusek. Dwie odsunięte od siebie płetwy grzbietowe; obydwie niższe od wysokości ciała. W pierwszej płetwie grzbietowej 6 kolców, druga z 1 kolcem i 12-13 promieniami miękkimi. Płetwa odbytowa z 1 kolcem i 6-8 miękkimi promieniami. Zrośnięte w przyssawkę płetwy brzuszne są krótkie i kończą się przed otworem odbytowym. Ubarwienie szare, żółtawe do czerwonobrązowego, z ciemnymi plamami wzdłuż środka ciała. Głowa ciemnomarmurkowata. Płetwy grzbietowa i odbytowa z rzędami ciemnych plamek. Samiec przybiera w okresie tarła bardzo ciemne ubarwienie, a na tylnej krawędzi jego pierwszej płetwy grzbietowej pojawia się plama. Długość 5-7 cm.

W przejrzystych, stojących i płynących wodach Toskanii (dorzecza Arno, Serchio, Sieve) oraz Lacjum w środkowych Włoszech.

Denna ryba przebywająca w płytkich, przybrzeżnych miejscach o piaszczystym lub żwirowo-kamienistym podłożu. Tarło w zależności od zasiedlanej wody - od kwietnia do lipca. Zwykle pod dużym kamieniem samiec przygotowuje gniazdo, którym opiekuje się do momentu wylęgnięcia się potomstwa.

Małe zwierzęta denne.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tu porozmawiasz na każdy temat dotyczący pięknego wędkarskiego hobby. Forum wędkarskie to miejsce na wymianę poglądów pomiędzy wędkarzami, to także kopalnia wiedzy o tym sporcie.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).