Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 3 Reviews count: 5

Żaba

Przychodzi żaba do lekarza i mówi:
- Panie doktorze coś mnie jebie w stawie!

Żaba
 • Currently 3 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,8/5 (5 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Bass różowy 

Bass różowy - Lepomis auritus

Bass różowy

Okoniokształtne

Krępe, silnie wygrzbiecone i bocznie ścieśnione ciało o prawie prostej linii grzbietu. Nie dzielona płetwa grzbietowa z 10-11 kolcami i 11-12 miękkimi promieniami. Płetwa odbytowa z 3 twardymi i 8-10 miękkimi promieniami. Jest ona mniejsza od płetwy grzbietowej; 43-48 łusek wzdłuż ciała. Wyrostek praeoperculum długi i wąski. Młode, ale już dojrzałe płciowo ryby, mają górną wierzchnią część ciała od oliwkowobrązowego do fioletowobrązowego koloru. Boki u góry zielonoszare, na dole żółtozielone. Spód ciała, łącznie z płetwami piersiowymi, czerwonopomarańczowy. Na głowie jasnoniebieskie linie i plamy, zwłaszcza na czole i wokół oczu; pojedyncze przechodzą również na tułów. Na wieczku pokrywy skrzelowej czarna, podłużna plama. Płetwy prześwitujące, brudnożółte do brązowawych. Wraz ze starzeniem się ryb zmiejsza się ich kontrastowe ubarwienie. Stare osobniki mają brązowawe wzory. Samice są skromniej ubarwione od samców. Maksymalna długość - 20 cm.

USA, na wschód od Montany do Maine na pomocy i Wirginii na południu. Wprowadzony do niektórych ciepłych, zarośniętych roślinnoścą jezior i leniwie płynących czystych rzek zachodniej, środkowej i wschodniej Europy.

W okresie letnim bass różowy wymaga wody o temperaturze 15-22°C. Zimę spędza na dnie wód, gdzie może znosić nawet niskie temperatury. Im niższa temperatura zimowania, tym wspanialsze jest wiosną jego ubarwienie. Tarło na przełomie maja i czerwca. Do płytkiego gniazda w przybrzeżnej strefie wody składanych jest około 1000 jaj, które pilnowane są przez oboje rodziców. Po 3-6 dniach wylęgają się larwy, które pozostają w gnieździe do chwili wchłonięcia zapasów woreczka żółtkowego. Samiec jeszcze przez okres 2-3 tygodni opiekuje się młodymi rybami.

Organizmy bezkręgowe, ikra i wylęg ryb.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: metki tekstylne i żakardowe Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).