Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 4,5 Ilość ocen: 27

Awantura na weselu

Na weselu pobili się goście aż sprawa trafiła do sądu. Sędzia pyta Starszego Drużbę jak było?
Drużba: Tańczę z Panną Młodą, a tu Pan Młody przeskoczył przez stół i lu jej kopa między nogi !!.
Sędzia : Zapewne bolało?
Drużba: Tak !! bolało!!, trzy palce mi złamał !!!.

Awantura na weselu
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,3/5 (27)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wstyd

Chciałbym coś napisać
ale się krępuję
bo kiedyś z polskiego
miałem ledwo tróję

Wolałem na rybki
sobie często chadzać
niż w ostatniej ławce
jak osiołek siadać

Wstyd
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Bass różowy 

Bass różowy - Lepomis auritus

Bass różowy

Okoniokształtne

Krępe, silnie wygrzbiecone i bocznie ścieśnione ciało o prawie prostej linii grzbietu. Nie dzielona płetwa grzbietowa z 10-11 kolcami i 11-12 miękkimi promieniami. Płetwa odbytowa z 3 twardymi i 8-10 miękkimi promieniami. Jest ona mniejsza od płetwy grzbietowej; 43-48 łusek wzdłuż ciała. Wyrostek praeoperculum długi i wąski. Młode, ale już dojrzałe płciowo ryby, mają górną wierzchnią część ciała od oliwkowobrązowego do fioletowobrązowego koloru. Boki u góry zielonoszare, na dole żółtozielone. Spód ciała, łącznie z płetwami piersiowymi, czerwonopomarańczowy. Na głowie jasnoniebieskie linie i plamy, zwłaszcza na czole i wokół oczu; pojedyncze przechodzą również na tułów. Na wieczku pokrywy skrzelowej czarna, podłużna plama. Płetwy prześwitujące, brudnożółte do brązowawych. Wraz ze starzeniem się ryb zmiejsza się ich kontrastowe ubarwienie. Stare osobniki mają brązowawe wzory. Samice są skromniej ubarwione od samców. Maksymalna długość - 20 cm.

USA, na wschód od Montany do Maine na pomocy i Wirginii na południu. Wprowadzony do niektórych ciepłych, zarośniętych roślinnoścą jezior i leniwie płynących czystych rzek zachodniej, środkowej i wschodniej Europy.

W okresie letnim bass różowy wymaga wody o temperaturze 15-22°C. Zimę spędza na dnie wód, gdzie może znosić nawet niskie temperatury. Im niższa temperatura zimowania, tym wspanialsze jest wiosną jego ubarwienie. Tarło na przełomie maja i czerwca. Do płytkiego gniazda w przybrzeżnej strefie wody składanych jest około 1000 jaj, które pilnowane są przez oboje rodziców. Po 3-6 dniach wylęgają się larwy, które pozostają w gnieździe do chwili wchłonięcia zapasów woreczka żółtkowego. Samiec jeszcze przez okres 2-3 tygodni opiekuje się młodymi rybami.

Organizmy bezkręgowe, ikra i wylęg ryb.

Ryby i prawo:

Comments

Standard view   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowska aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).