Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4,5 Reviews count: 16

Niedźwiedź i zając.

Jedzie niedźwiedź na motorze, spotyka zająca.
- Chodź, zając, przewiozę Cię.
Jadą po lesie, 120,130,140…
- No, jak zając, posikałeś się już ze strachu? – Pyta przez ramię niedźwiedź.
- Noo.
- No, to wracamy.
Na drugi dzień, zając przyjeżdża motorem do niedźwiedzia.
- Chodź misiek, dzisiaj ja Ciebie przewiozę.
Znowu jadą tą samą drogą, 130,140, 150…
- Jak misiek, posikałeś się już?
- Taak!
- No, to teraz się pos…, bo nie sięgam do hamulca!!!

Niedźwiedź i zając.
 • Currently 4,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (16 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Chimera, przeraza 

Chimera, przeraza - Chimaera monstrosa

Chimera, przeraza

Chimerokształtne

Wyciągnięte, bocznie nieco ścieśnione ciało o stosunkowo dużej głowie (1/7-1/8 długości ciała). Oczy duże (do 1/3 długości głowy), małe tryskawki. Pysk zaokrąglony. Otwór gębowy mały, dolnie położony. W szczęce górnej znajdują się 2 pary, w dolnej 1 para żujących płytek zębowych. Cztery szczeliny skrzelowe przykryte są wieczkiem skrzelowym. Skóra naga, z wyraźnie widoczną, rozwidlającą się na głowie linią boczną biegnącą faliście na bokach ciała. Dwie płetwy grzbietowe. Pierwsza jest krótka, wysoka, z długim kolcem jadowym na swej przedniej krawędzi; druga długa i niska. Duże płetwy piersiowe służą rybie jako szerokie, silne wiosła. Ostatnie promienie szerokich płetw brzusznych są przekształcone u samców w trzyczęściowy narząd kopulacyjny. Płetwa odbytowa mała, wyraźnie oddzielona od falbaniastcj płetwy ogonowej, której cienki koniec kojarzy się ze szczurzym ogonem (stąd niemiecka nazwa Seeratte). Chimera ma chrzestny szkielet. Grzbiet i boki ciemnobrązowe, z jasnobrązowymi plamami i marmurkowaniem. Strona brzuszna szarosrebrzysta, fioletowo połyskująca. Oczy turkusowe. Nieparzyste płetwy z czarną obwódką. Maksymalna długość 1,2 m (ciężar 2,5 kg); samce, spotykane znacznie rzadziej, są mniejsze.

Północny Atlantyk od południowej Islandii i północnej Norwegii, Skagerrak, Kattegat. na zachód od Wysp Brytyjskich do północno-zachodniego wybrzeża Afryki (Maroko) i Azorów. W zachodniej części Morza Śródziemnego oraz w południowym Adriatyku. Przebywa na głębokości od około 100 m (w czasie letnich miesięcy) do 500 m (w Atlantyku do 1682 m). Młode osobniki spotykane są również w wodach przybrzeżnych.

Żyjąca w pobliżu dna ryba o słabo dotychczas poznanej biologii. Dojrzałe płciowo samce mają na czole ruchomy, maczugowaty wyrostek, który służy im do przytrzymywania samicy w trakcie kopulacji. Jajorodna; samica każdorazowo składa tylko 2 jaja. Butelkowate, brązowożółte, rogowe kapsuły jajowe, wielkość 17 cm na 3 cm zakotwiczone są na dnie za pomocą długich czepnych wyrostków. Wylęgające się młode (około 11 cm długości) przypominają wyglądem dorosłe osobniki.

Zwierzęta denne.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wdrożenia OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).