Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 2

Narzeczona

Syn Ignaca wrócił z wojska i Ignac zaczyna szukać mu kandydatki na żonę. Poszedł do sąsiedniej wsi,
a gdy wrócił, oznajmia synowi:
- Znalazłem ci narzeczoną
- Ładna?
- Jeszcze jak! Żebyś ty widział, jak szybko potrafi widłami słomę zrzucić z furmanki!

Narzeczona
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Chimera, przeraza 

Chimera, przeraza - Chimaera monstrosa

Chimera, przeraza

Chimerokształtne

Wyciągnięte, bocznie nieco ścieśnione ciało o stosunkowo dużej głowie (1/7-1/8 długości ciała). Oczy duże (do 1/3 długości głowy), małe tryskawki. Pysk zaokrąglony. Otwór gębowy mały, dolnie położony. W szczęce górnej znajdują się 2 pary, w dolnej 1 para żujących płytek zębowych. Cztery szczeliny skrzelowe przykryte są wieczkiem skrzelowym. Skóra naga, z wyraźnie widoczną, rozwidlającą się na głowie linią boczną biegnącą faliście na bokach ciała. Dwie płetwy grzbietowe. Pierwsza jest krótka, wysoka, z długim kolcem jadowym na swej przedniej krawędzi; druga długa i niska. Duże płetwy piersiowe służą rybie jako szerokie, silne wiosła. Ostatnie promienie szerokich płetw brzusznych są przekształcone u samców w trzyczęściowy narząd kopulacyjny. Płetwa odbytowa mała, wyraźnie oddzielona od falbaniastcj płetwy ogonowej, której cienki koniec kojarzy się ze szczurzym ogonem (stąd niemiecka nazwa Seeratte). Chimera ma chrzestny szkielet. Grzbiet i boki ciemnobrązowe, z jasnobrązowymi plamami i marmurkowaniem. Strona brzuszna szarosrebrzysta, fioletowo połyskująca. Oczy turkusowe. Nieparzyste płetwy z czarną obwódką. Maksymalna długość 1,2 m (ciężar 2,5 kg); samce, spotykane znacznie rzadziej, są mniejsze.

Północny Atlantyk od południowej Islandii i północnej Norwegii, Skagerrak, Kattegat. na zachód od Wysp Brytyjskich do północno-zachodniego wybrzeża Afryki (Maroko) i Azorów. W zachodniej części Morza Śródziemnego oraz w południowym Adriatyku. Przebywa na głębokości od około 100 m (w czasie letnich miesięcy) do 500 m (w Atlantyku do 1682 m). Młode osobniki spotykane są również w wodach przybrzeżnych.

Żyjąca w pobliżu dna ryba o słabo dotychczas poznanej biologii. Dojrzałe płciowo samce mają na czole ruchomy, maczugowaty wyrostek, który służy im do przytrzymywania samicy w trakcie kopulacji. Jajorodna; samica każdorazowo składa tylko 2 jaja. Butelkowate, brązowożółte, rogowe kapsuły jajowe, wielkość 17 cm na 3 cm zakotwiczone są na dnie za pomocą długich czepnych wyrostków. Wylęgające się młode (około 11 cm długości) przypominają wyglądem dorosłe osobniki.

Zwierzęta denne.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).