Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Makrelosz - Scomberesox saurus

Makrelosz

Belonokształtne

Silnie wydłużone ciało (wyższe i bardziej bocznie ścieśnione niż u belony). Szczęki długie i cienkie. Szczęka dolna, o długości do 15 cm, jest u młodych osobników wysunięta do przodu. U osobników dorosłych obydwie szczęki są równe. Zęby drobne. Linia boczna bardzo nisko opuszczona. Płetwa grzbietowa daleko przesunięta do tyłu. Jest w niej 10-12 miękkich promieni. Z tyłu za nią znajduje się 5-6 płetwek. W płetwach brzusznych po 6 miękkich promieni. Pęcherz pławny nie łączy się z przełykiem. Grzbiet niebieskawy lub oliwkowy. Strona brzuszna złociście lub srebrzyście lśniąca. Wzdłuż boków długa, srebrzysta wstęga. Ości nie mają zielonego koloru. Maksymalna długość 50 cm.

Subtropikalne i umiarkowanie ciepłe rejony północnego Atlantyku. Na wschodzie wybrzeży Afryki i Wysp Kanaryjskich po Islandię, południową Norwegię i Danię (przypadkowo dociera w miesiącach letnich także do wód Morza Białego i Morza Barentsa). Występuje w Morzu Śródziemnym. Podgatunek tej ryby występuje w ciepłych morzach wokół półkuli południowej.

Stadna ryba otwartego morza, trzymająca się zwykle tuż pod powierzchnią wody. W razie niebezpieczeństwa (prześladowana przez tuńczyki i inne ryby drapieżne) wyskakuje ponad powierzchnię wody, podobnie jak blisko z nią spokrewnione ryby z rodziny ptaszorowatych. Również wyskakują natychmiast z wody ryby, które zostały otoczone siecią. Tarło odbywa się wczesnym latem w otwartym morzu. Ikra (o średnicy 2 mm) zawiera kleiste wyrostki czepne (krótsze niż u belony), za pomocą których przyczepia się do unoszonych w wodzie morskich wodorostów. Wylęgające się larwy nie mają jeszcze "dzioba", który wytworzy się u nich dopiero w trakcie późniejszego wzrostu.

Krewetki i inne pelagiczne skorupiaki, oprócz nich także małe ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

Witam, jestem w posiadaniu Makrelosza. Wyczytałem u was ze ma on max 50cm a moja sztuka ma prawie 80 z głowa a bez 56 cm. Myślę ze ta rybka was zainteresuje, została złowiona w jednym z fiordów północnej Norwegii. Pozdarawiam i czekam na odpowiedz.

Załączniki

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wykonujemy wdrożenia nowoczesnego systemu System ERP Odoo to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu i innowacyjna technologia.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).