Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Kierowca

- Powinienem zwolnić swojego kierowcę, mówi minister do żony.
- Jeździ jak wariat, już piąty raz ledwo uszedłem z życiem...
- Daj mu jeszcze jedną szansę!

Kierowca
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A miałem jechać na nockę.

Diablo jest mistrzem. Diablo jest wielki.
W górę kieliszki, szampan bąbelki.
Co za technika, jaka finezja,
Krzyśka potyczki sama poezja.

Taniec na nogach, sierpy,uniki,
zachwyca speców, zero krytyki.
Końcowy gong i ręce w górę.
Diablo zwycięża. Diablo jest królem.

Diabli z zasiadką, diabli z rybami,
Diablo championem, Diabla się chwali.
Puściły nerwy już się skończyło.
Zaraz chwileczkę, to mi się śniło?

Mamy mistrza czy nie?
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Makrelosz - Scomberesox saurus

Makrelosz

Belonokształtne

Silnie wydłużone ciało (wyższe i bardziej bocznie ścieśnione niż u belony). Szczęki długie i cienkie. Szczęka dolna, o długości do 15 cm, jest u młodych osobników wysunięta do przodu. U osobników dorosłych obydwie szczęki są równe. Zęby drobne. Linia boczna bardzo nisko opuszczona. Płetwa grzbietowa daleko przesunięta do tyłu. Jest w niej 10-12 miękkich promieni. Z tyłu za nią znajduje się 5-6 płetwek. W płetwach brzusznych po 6 miękkich promieni. Pęcherz pławny nie łączy się z przełykiem. Grzbiet niebieskawy lub oliwkowy. Strona brzuszna złociście lub srebrzyście lśniąca. Wzdłuż boków długa, srebrzysta wstęga. Ości nie mają zielonego koloru. Maksymalna długość 50 cm.

Subtropikalne i umiarkowanie ciepłe rejony północnego Atlantyku. Na wschodzie wybrzeży Afryki i Wysp Kanaryjskich po Islandię, południową Norwegię i Danię (przypadkowo dociera w miesiącach letnich także do wód Morza Białego i Morza Barentsa). Występuje w Morzu Śródziemnym. Podgatunek tej ryby występuje w ciepłych morzach wokół półkuli południowej.

Stadna ryba otwartego morza, trzymająca się zwykle tuż pod powierzchnią wody. W razie niebezpieczeństwa (prześladowana przez tuńczyki i inne ryby drapieżne) wyskakuje ponad powierzchnię wody, podobnie jak blisko z nią spokrewnione ryby z rodziny ptaszorowatych. Również wyskakują natychmiast z wody ryby, które zostały otoczone siecią. Tarło odbywa się wczesnym latem w otwartym morzu. Ikra (o średnicy 2 mm) zawiera kleiste wyrostki czepne (krótsze niż u belony), za pomocą których przyczepia się do unoszonych w wodzie morskich wodorostów. Wylęgające się larwy nie mają jeszcze "dzioba", który wytworzy się u nich dopiero w trakcie późniejszego wzrostu.

Krewetki i inne pelagiczne skorupiaki, oprócz nich także małe ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

Witam, jestem w posiadaniu Makrelosza. Wyczytałem u was ze ma on max 50cm a moja sztuka ma prawie 80 z głowa a bez 56 cm. Myślę ze ta rybka was zainteresuje, została złowiona w jednym z fiordów północnej Norwegii. Pozdarawiam i czekam na odpowiedz.

Załączniki

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).