Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 2

Narzeczona

Syn Ignaca wrócił z wojska i Ignac zaczyna szukać mu kandydatki na żonę. Poszedł do sąsiedniej wsi,
a gdy wrócił, oznajmia synowi:
- Znalazłem ci narzeczoną
- Ładna?
- Jeszcze jak! Żebyś ty widział, jak szybko potrafi widłami słomę zrzucić z furmanki!

Narzeczona
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Minog grecki 

Minog grecki - Eudontomyzon hellenicus

Minog grecki

Minogokształtne

Górna blaszka szczękowa ma dwa, a dolna 7-11 zębów. Na dysku gębowym występują w środku z każdej strony po 3-4 zęby, o jednym lub trzech guzkach. Zewnętrzne zęby wargowe ułożone są w 3-4 rzędach, w każdym po 4-8 zębów. Tylne zęby wargowe w 1-4 szeregach, po 10-15 zębów. Przednia powierzchnia języka z umieszczonym centralnie pojedynczym, dużym zębem. Dorosłe osobniki mają na podniebieniu miękkim od 2 do 5 wyrostków. Ich płetwa ogonowa, również u larw, jest zaokrąglona. Gatunek ten osiąga długość 15 cm.

Endemicznie w Grecji, w płytkich i czystych rzekach, szybko płynących po kamienistym podłożu. Spotykany jest tylko w dwóch systemach rzecznych: w Strymonie, dopływie Morza Egejskiego w Macedonii oraz w Loiiros, uchodzącym do Morza Jońskiego.

Prawdopodobnie larwy żyją zagrzebane w mule, na korzeniach roślin wodnych. Uzyskują dojrzałość płciową na dwa miesiące przed swym przeobrażeniem. O zachowaniach tarłowych i wieku dojrzewania nic nie wiadomo.

Dorosłe osobniki nie pobierają pokarmu. Larwy nie prowadzą pasożytniczego trybu życia. Prawdopodobnie odżywiają się zielenicami.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Żbikowski - drzewo genealogiczne

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).