Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4,5 Reviews count: 16

Niedźwiedź i zając.

Jedzie niedźwiedź na motorze, spotyka zająca.
- Chodź, zając, przewiozę Cię.
Jadą po lesie, 120,130,140…
- No, jak zając, posikałeś się już ze strachu? – Pyta przez ramię niedźwiedź.
- Noo.
- No, to wracamy.
Na drugi dzień, zając przyjeżdża motorem do niedźwiedzia.
- Chodź misiek, dzisiaj ja Ciebie przewiozę.
Znowu jadą tą samą drogą, 130,140, 150…
- Jak misiek, posikałeś się już?
- Taak!
- No, to teraz się pos…, bo nie sięgam do hamulca!!!

Niedźwiedź i zając.
 • Currently 4,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (16 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Puzanek wielkooki 

Puzanek wielkooki - Caspialosa saposhnikovi

Puzanek wielkooki

Śledziokształtne

Wysokie, śledziokształtne ciało z łatwo odpadającymi, delikatnymi, kolistymi łuskami (52-55 w rzędzie wzdłuż ciała). Wysokość ciała wynosi 23-29% jego długości. Duże oczy o średnicy wynoszącej 6-6,4% długości ciała. Krótka płetwa grzbietowa. Brak linii bocznej. Szczęka górna wyraźnie pośrodku wcięta, szczęka dolna sięga tylnej krawędzi oka. Silne uzębienie; 26-41 (przeciętnie 30-31) grubych, długich, rzadko osadzonych skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Grzbiet lśniący, w kolorze od zielonkawego do niebieskawego. Boki i strona brzuszna srebrzyste. Czarna plama z tyłu za wieczkiem skrzelowym nie zawsze występuje. Długość 20-30 cm, maksymalnie do 36 cm.

Zasadniczo w północnej części Morza Kaspijskiego oraz w delcie Wołgi. Na tym samym obszarze żyje blisko spokrewniony z puzankiem wielkookim gatunek Caspialosa sphaerocephala, który jest mniejszy (do 18,5 cm długości) i różni się zaokrąglonym profilem głowy, słabszym uzębieniem oraz dłuższymi skrzelowymi wyrostkami filtracyjnymi.

Ryba wędrowna, spędzająca zimę w południowych rejonach Morza Kaspijskiego. Wiosną wędruje na północ w rejony ujścia dopływów (zwłaszcza Wołgi). Tarliska znajdują się w słonawych wodach delty. Wyżej do rzeki nie wstępuje. Tarło w kwietniu. Samice dojrzewają w czwartym, samce zaś w trzecim roku życia. Dożywają do 7 lat.

Drobne organizmy wodne.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowski aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).