Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 2

Narzeczona

Syn Ignaca wrócił z wojska i Ignac zaczyna szukać mu kandydatki na żonę. Poszedł do sąsiedniej wsi,
a gdy wrócił, oznajmia synowi:
- Znalazłem ci narzeczoną
- Ładna?
- Jeszcze jak! Żebyś ty widział, jak szybko potrafi widłami słomę zrzucić z furmanki!

Narzeczona
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Puzanek wielkooki 

Puzanek wielkooki - Caspialosa saposhnikovi

Puzanek wielkooki

Śledziokształtne

Wysokie, śledziokształtne ciało z łatwo odpadającymi, delikatnymi, kolistymi łuskami (52-55 w rzędzie wzdłuż ciała). Wysokość ciała wynosi 23-29% jego długości. Duże oczy o średnicy wynoszącej 6-6,4% długości ciała. Krótka płetwa grzbietowa. Brak linii bocznej. Szczęka górna wyraźnie pośrodku wcięta, szczęka dolna sięga tylnej krawędzi oka. Silne uzębienie; 26-41 (przeciętnie 30-31) grubych, długich, rzadko osadzonych skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Grzbiet lśniący, w kolorze od zielonkawego do niebieskawego. Boki i strona brzuszna srebrzyste. Czarna plama z tyłu za wieczkiem skrzelowym nie zawsze występuje. Długość 20-30 cm, maksymalnie do 36 cm.

Zasadniczo w północnej części Morza Kaspijskiego oraz w delcie Wołgi. Na tym samym obszarze żyje blisko spokrewniony z puzankiem wielkookim gatunek Caspialosa sphaerocephala, który jest mniejszy (do 18,5 cm długości) i różni się zaokrąglonym profilem głowy, słabszym uzębieniem oraz dłuższymi skrzelowymi wyrostkami filtracyjnymi.

Ryba wędrowna, spędzająca zimę w południowych rejonach Morza Kaspijskiego. Wiosną wędruje na północ w rejony ujścia dopływów (zwłaszcza Wołgi). Tarliska znajdują się w słonawych wodach delty. Wyżej do rzeki nie wstępuje. Tarło w kwietniu. Samice dojrzewają w czwartym, samce zaś w trzecim roku życia. Dożywają do 7 lat.

Drobne organizmy wodne.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Systemy CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).