Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 1

Rozmowa małżeńska w Hollywood

Pijany mąż wraca do domu:
- Gdzie się podziało honorarium? - pyta żona.
- "Przeminęło z wiatrem"...
- Kiedy to się stało?
- "W samo południe"...
- Kto cię tak urządził?
- "Ostatni Mohikanin"...
- A co na to policja?
- "Milczenie owiec"...

Rozmowa małżeńska w Hollywood
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Do Czapka

RO to nie admin!
RO to Wy... ludzie!
RO to nie kasa!
RO to okrasa!

Liczysz na admina?
Nie tędy dziś droga!
Kiedyś admin siedział
I dłubał codziennie
Byś mógł coś poczytać
I czas spędzić cennie
Ot, takie miał hobby
Czasu też miał więcej
Dziś, życie za gardło
Złapało go wrednie
I gdy wybrać trzeba
RO czy rodzina...

Odpowiadam któtko... ja wybieram syna!

Do Czapka
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,3/5 (8)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Raja motyl 

Raja motyl - Raja miraletus

Raja motyl

Rajokształtne

Szeroka, rombowala tarcza ciała o szorstkiej skórze wzdłuż nieznacznie wklęsłej, przedniej krawędzi i w okolicach głowy. Pysk krótki i (zwłaszcza u samców) spiczasty. Krawędź płetw piersiowych "skrzydeł" prawie prostokątna. Oczy większe od tryskawek. Prosty otwór gębowy i 5 szczelin skrzelowych znajdują się po stronic brzusznej. Ma od 40 do 42 małych zębów; u samców są one spiczaste, u samic zaokrąglone. Dwie prawie jednakowej wielkości, blisko stojące obok siebie płetwy grzbietowe umieszczone są na trzonie ogona. Płetwa ogonowa bardzo mała. Brak płetwy odbytowej. Smukły, bocznie ścieśniony trzon ogonowy (dłuższy niż połowa długości tułowia) ma na wierzchu długi szereg kolców w liczbie od 14 do 18; u samców ułożone są w jednym rzędzie, u samic w dwu rzędach po każdej stronie. Pomiędzy płetwami grzbietowymi znajdują się 2-3 kolce; kilka jest również w pobliżu oczu. Samce mają również kolce w części przed ustnej oraz na płetwach piersiowych. Strona grzbietowa jasnobrązowa, żółtawa lub szara z ciemnymi brzegami i małymi brązowoczarnymi punktami (u samców dodatkowo żółtawe punkty). Powierzchnia pyska jaśniejsza. Pośrodku rombokształtnego ciała umieszczone są dwie rzucające się w oczy, jasnoniebieskie plamy z niebieskoczarną, żółtą lub pomarańczową obwódką. Strona brzuszna biaława. Maksymalna długość 60 cm.

Wschodni Atlantyk od południowych Biskajów do południowej Afryki. W Morzu Śródziemnym jest bardzo liczna. Przebywa w przybrzeżnych wodach na piaszczystym lub mulistym podłożu, zazwyczaj na głębokości 90-300 m.

Podczas letnich miesięcy ryby ciągną do płytkich, przybrzeżnych wód, gdzie spotkać je można już na głębokości 30 m, zagrzebane po oczy i tryskawki w podłożu. Wystraszone płyną dzięki falistym, przemieszczającym się od przodu ku tyłowi ruchom płetw piersiowych. Jajorodne; rogowe, prostokątne kapsuły jajowe (4,2-5,2 cm długości, 3-3,5 cm szerokości) mają na swych rogach 2-3-centymetrowej długości wyrostki. W Morzu Śródziemnym składane są wiosną, natomiast w Atlantyku podczas miesięcy zimowych.

Zwierzęta bezkręgowe i małe, denne ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: GetSimple

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).