Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Kierowca

- Powinienem zwolnić swojego kierowcę, mówi minister do żony.
- Jeździ jak wariat, już piąty raz ledwo uszedłem z życiem...
- Daj mu jeszcze jedną szansę!

Kierowca
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A miałem jechać na nockę.

Diablo jest mistrzem. Diablo jest wielki.
W górę kieliszki, szampan bąbelki.
Co za technika, jaka finezja,
Krzyśka potyczki sama poezja.

Taniec na nogach, sierpy,uniki,
zachwyca speców, zero krytyki.
Końcowy gong i ręce w górę.
Diablo zwycięża. Diablo jest królem.

Diabli z zasiadką, diabli z rybami,
Diablo championem, Diabla się chwali.
Puściły nerwy już się skończyło.
Zaraz chwileczkę, to mi się śniło?

Mamy mistrza czy nie?
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Strzebla Czekanowskiego 

Strzebla Czekanowskiego - Phoxinus czekanowskii posnaniensis

Strzebla Czekanowskiego

Karpiokształtne

Bardzo wydłużone wrzecionowate ciało o długim trzonie ogonowym (jest dłuższy od największej wysokości ciała). Otwór gębowy mały, końcowy. Łuski bardzo małe, 90-94 wzdłuż linii bocznej. Jest ona widoczna tylko w przedniej części ciała. W płetwach grzbietowej i odbytowej po dziesięć promieni. Zaokrąglone płetwy piersiowe (mają 15 promieni) są wyjątkowo krótkie w porównaniu z żyjącymi w Azji pokrewnymi gatunkami tej ryby. Płetwa ogonowa lekko wcięta. Zęby gardłowe dwurzędowe, 2.5-5.2. Ubarwienie grzbietu od ciemnoszarego do ciemnobrązowego, z zielonkawym, metalicznych połyskiem. Boki jaśniejsze, żółtawe, srebrzyście lśniące, z małymi, ciemnymi, wyraźnie odbijającymi się punktami. Strona brzuszna biaława, w okresie tarła czerwonawo lśniąca. Płetwy piersiowe żółtawe, brzuszne i odbytowa czerwonawe. Długość 5-8 cm, maksymalnie 12 cm (samice).

Forma podstawowa żyje w zlewiskach Oceanu Lodowatego Północnego i Pacyfiku, od północnej Rosji przez Syberię aż do północnych Chin. Spośród wielu podgatunków tej ryby w Europie Środkowej żyje tylko jeden. Spotykany jest on w dorzeczu Warty niedaleko Poznania.

Mała stadna ryba, która w przeciwieństwie do strzebli przekopowej występuje również w czystych, dobrze natlenionych wodach płynących. Tarło odbywa w czerwcu i lipcu. Ikra tak w wodach płynących, jak i stojących, składana jest w płytkich przybrzeżnych miejscach pośród gęstej, podwodnej roślinności.

Małe organizmy bezkręgowe, zwłaszcza larwy owadów i skorupiaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tygodnik Wędkarski - pierwszy, bezpłatny, internetowy Tygodnik Wędkarski wydawany przez wydawcę: Krokus Sp. z o.o, adresowany do wszystkich zainteresowanych tym hobby. Pierwsze wydanie ukazało się już w roku 1999.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).