Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 2

Narzeczona

Syn Ignaca wrócił z wojska i Ignac zaczyna szukać mu kandydatki na żonę. Poszedł do sąsiedniej wsi,
a gdy wrócił, oznajmia synowi:
- Znalazłem ci narzeczoną
- Ładna?
- Jeszcze jak! Żebyś ty widział, jak szybko potrafi widłami słomę zrzucić z furmanki!

Narzeczona
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Świnka włoska 

Świnka włoska - Chondrostoma soetta

Świnka włoska

Karpiokształtne

Wyciągnięte, bocznie słabo ścieśnione, wysokie ciało. Pysk tępy, wyciągnięty w kształcie nosa. Otwór gębowy dolny, lekko wygięty. Dolna warga zrogowaciała, o ostrej krawędzi. Łuski średniej wielkości, 55-63 wzdłuż linii bocznej. W płetwie grzbietowej 12 promieni, w odbytowej zaś 14-15. Zęby gardłowe jednorzędowe, 7/6/-6/7/. Grzbiet ciemny, niebieskoszary do zielono- czarniawego. Boki jaśniejsze, srebrzyście lśniące z delikatnymi, czarnymi punktami. Strona brzuszna biaława do lekko żółtawej. Płetwy grzbietowa i ogonowa zielonkawe. Piersiowe, brzuszne i odbytowa jasnopomarańczowe do czerwonawych. Długość 25-35 cm, maksymalnie 45 cm.

W północnych Włoszech. w środkowym biegu większych rzek, takich jak: Pad, Brenta, Adyga, Piawa. Rzadziej spotykana w jeziorach (Maggiore, Garda i inne).

Gatunek ten, reprezentujący w wodach północnych Włoch ryby z rodzaju Chondrostoma, podobnie jak i nasza świnka występuje w płytkich rzekach o silnym prądzie wody i piaszczysto żwirowym podłożu. W jeziorach ta stadna ryba występuje najczęściej jedynie w miejscach, gdzie uchodzą bądź wypływają rzeki. Tarło od kwietnia do maja. W tym okresie u samców na wierzchu głowy i przedniej części grzbietu pojawia się wysypka tarłowa. Ikra składana jest zazwyczaj nocą w płytkich miejscach nad kamienistym podłożem. Okres inkubacji jaj trwa około 7 dni. Młode ryby rosną bardzo wolno, osiągają dojrzałość płciową dopiero w 3-4 roku życia. Dożywają pięciu lat.

Delikatny materiał roślinny (glony nitkowate i inne), a w okresie młodzieńczego wzrostu również małe zwierzęta denne.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Systemy zarządzania zawartością informacyjną serwisów WWW. CMS eZ Publish już od kliku lat skutecznie wdrażamy różne wersje tego systemu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).