Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 2

Narzeczona

Syn Ignaca wrócił z wojska i Ignac zaczyna szukać mu kandydatki na żonę. Poszedł do sąsiedniej wsi,
a gdy wrócił, oznajmia synowi:
- Znalazłem ci narzeczoną
- Ładna?
- Jeszcze jak! Żebyś ty widział, jak szybko potrafi widłami słomę zrzucić z furmanki!

Narzeczona
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Szyp - Acipenser nudiventris

Szyp

Jesiotrokształtne

12-15 kostnych płytek grzbietowych o spiczastym, nieco przesuniętym od środka ku tyłowi wierzchołku; 55 do 66 płytek bocznych, 12-16 brzusznych. Tułów jest uderzająco gruby, przysadzisty. Ryj krótki, okrągło ścięty, warga dolna nie jest pośrodku dzielona. Okrągłe wąsiki są od strony wewnętrznej frędzelkowate. Grzbiet, zależnie od miejsca przebywania - popielatoszary, czerwonawobrązowy, do ciemnobrązowego. Boki jaśniejsze. Strona brzuszna i płytki kostne brudnobiałe. Wszystkie płetwy lekko szare. Płetwy brzuszne czasami z ciemnymi plamami. Rzadko osiąga 200 cm długości. Przeciętnie ma ciężar 8-10 kg, może osiągać maksymalnie 40-50 kg.

W dorzeczu Dunaju, zlewiskach Morza Czarnego i Kaspijskiego (rejon południowy), w Jeziorze Aralskim.

Znane są cztery formy tego gatunku: w Dunaju powyżej Żelaznej Bramy (Rumunia) żyje forma słodkowodna, nie wędrująca do morza, która wyciera się w rzekach Wag, Thei, Maros. Pozostałe trzy formy są anadromicznymi rybami wędrownymi, wstępującymi na tarło z morza do rzek. W basenie Morza Kaspijskiego występuje zarówno ciąg jesienny (z przerwą zimową w głębokich, spokojnych miejscach rzek), jak i ciąg wiosenny. Znanymi miejscami tarła są Kura, Wołga i Ural. W zlewisku Jeziora Aralskiego występuje tylko forma zimowa. Tarło u wszystkich form odbywa się od marca do maja.

Bezkręgowe zwierzęta denne (zwłaszcza mięczaki oraz przydenne ryby).

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Bardzo często nazywane w skrócie SEO jest kluczowym elementem reklamy w Internecie, gdyż właśnie dzięki pozycjonowaniu stron i optymalizacji możemy odnaleźć strony, jakich poszukujemy na co dzień korzystając z wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie stron WWW Każdy potencjalny klient jest przez nas traktowany indywidualnie i dostosowujemy swoje usługi bezpośrednio pod potrzeby Państwa.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).