Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 2

Narzeczona

Syn Ignaca wrócił z wojska i Ignac zaczyna szukać mu kandydatki na żonę. Poszedł do sąsiedniej wsi,
a gdy wrócił, oznajmia synowi:
- Znalazłem ci narzeczoną
- Ładna?
- Jeszcze jak! Żebyś ty widział, jak szybko potrafi widłami słomę zrzucić z furmanki!

Narzeczona
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Tawrosz - Odontaspis taurus

Tawrosz

Rekinokształtne

Wyciągnięte, silnie zbudowane ciało, o małej, nieco spłaszczonej głowie. Pysk spiczasty, stożkowaty. Odległość pomiędzy jego zakończeniem a otworem gębowym jest krótsza od najdłuższej szczeliny skrzelowej. Oczy małe, okrągłe, bez migawkowej przesłony. Pięć wyraźnych, leżących przed płetwami piersiowymi skrzelowych szczelin. Tryskawka mała. Szczęki uderzająco długie, wąskie, lancetowate. Gładkie zęby, każdy z małym ząbkiem po obu stronach podstawy. Dwie prawie jednakowej wielkości płetwy grzbietowe. Pierwsza leży przed płetwami brzusznymi, a druga przed płetwą odbytową. Długie, silne płetwy piersiowe. Górny płat płetwy ogonowej sierpowato wygięty, z głębokim nacięciem na tylnej krawędzi. Grzbiet ciemnoszary, brązowoszary lub brązowawy, z ciemnymi, nieregularnie rozmieszczonymi plamami, zachodzącymi również na boki ciała (zwłaszcza u młodych ryb). Strona brzuszna jasnoszara, często odróżniająca się od ciemnego ubarwienia grzbietu. Maksymalna długość 3,5 m (najwyższy ciężar około 180 kg).

We wszystkich ciepłych morzach, jednak najchętniej wybiera wody subtropikalne. We wschodnim Atlantyku od Maroka do Afryki Południowej; również w Morzu Śródziemnym. Przebywa nad piaszczystym podłożem do głębokości 70 m.

Tawrosz bardzo często poluje blisko brzegów. Połykanym powietrzem atmosferycznym napełnia żołądek, zmniejszając ciężar swego ciała. To sprawia, że - pomimo braku pęcherza pławnego - w chwili zaprzestania ruchów pływnych nie opada na dno. Dojrzałość płciową uzyskuje przy długości około 2,20 m. Ciężarne samice wędrują na czas porodu do sąsiadujących z miejscem ich bytowania rejonów morza o umiarkowanej temperaturze. W jednym miocie samica wydaje tylko dwoje młodych. Rodzą się one zwykle zimą, po trwającej od 8 do 9 miesięcy ciąży, mając długość 95-120 cm.

Głównie ryby, kałamarnice oraz stawonogi.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).