Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 41

Różności

Idzie gościu plażą i widzi szyld nad barem - wszystkie drinki 1 zł. Wchodzi, zamawia drinka, rzeczywiście barman do niego: złotówka. Pije, całkiem niezły. Zamawia drugiego, też złotówka. Więc pyta o co chodzi? Aaa, barman na to, widzisz pan, byłem całe życie biedny i sobie pomyślałem że jak wygram w totka to zrobię taką knajpę, żeby nie trzeba było dużo płacic. Wygrałem, i oto knajpa jest. Tracę na tym, ale co mi tam, do końca życia mi starczy.
Na to facet patrzy, a w kącie przy stoliku siedzi jakiś smutny facio i nic nie pije. Pyta barmana kto to, a ten:
- Eee, to gość z Poznania. Czeka do osiemnastej, wtedy jest 50% zniżki.


Zmarł znany kardiolog i urządzono mu bardzo uroczysty pogrzeb. Podczas ceremonii za trumną ustawione było ogromne serce, całe pokryte kwiatami. Kiedy skończyły się przemówienia i modlitwy, serce otworzyło się i trumna wjechała do środka. Następnie piękne serce się zamknęło i tak ciało doktora pozostało w nim na zawsze. W tym momencie ktoś z obecnych wybuchnął głośnym śmiechem.
Wszystkie oczy zwróciły się na niego, więc powiedział:
- Bardzo przepraszam, ale wyobraziłem sobie właśnie swój pogrzeb. Jestem ginekologiem. . .
Proktolog zemdlał...

Młoda reporterka wyjechała do Izraela na staż. I z okna jej pokoju hotelowego widzi co rano jak stary Żyd modli się po kilka godzin pod ścianą płaczu. Więc zaintrygowana postanowiła zrobić z nim wywiad.
- Szanowny Panie. Proszę powiedzieć o co modli się Pan tutaj codziennie od dobrych paru miesięcy?
- Modlę się o pokój na świecie. I oczywiście o rozwiązanie konfliktu palestyńskiego.
- No i co? No i co?
- Nic! Jakbym - [bip] - mówił do ściany!

Gdy wujek Joe przyjechał na weekend, mały Jimmy wpadł w zachwyt, że jego wielki bohater będzie dzielił z nim łóżko.
Zaraz po zgaszeniu światła Jimmy o czymś sobie przypomniał.
- Oj - wykrzyknął - O mało co zapomniałem!
Wyskoczył z łóżka i klęknął obok. Nie chcąc dawać złego przykładu, wujek Joe wylazł z łóżka i uklęknął po drugiej stronie.
- O rany - szepnął Jimmy z nabożnym lękiem - dostanie ci się, kiedy mama jutro się dowie. Nocnik jest z tej strony.

Dwie zakonnice jadą samochodem. Zabrakło im benzyny. Jedna z sióstr postanowiła iść na stację benzynową i wzięła ze sobą jedyne naczynie, jakie było dostępne - nocnik. Wróciła i z tego nocnika wlewa benzynę do baku. Obok samochodem przejeżdżają dwaj księża. Jeden mówi do drugiego:
- Siła ich wiary rzuca mnie na kolana...

Młody cowboy wchodzi do saloonu, staje przy szynkwasie, zamawia piwo i rozgląda się wokół. Patrzy na cowboya stojącego obok, przeciera oczy i zachwyconym głosem woła:
- nie do wiary, Doc Holiday. Hej, Mr Holiday jestem początkującym rewolwerowcem, ale bardzo chciałbym strzelać jak pan. Czy mógłby mi pan dać kilka wskazówek, jak lepiej i szybciej strzelać?- Doc Holiday lustruje go wzrokiem, przygląda się jego coltowi, pasowi, olstrom i mówi:
- no mam dla ciebie małą poradę. Opuść trochę niżej pas, to będziesz mógł szybciej i wygodniej sięgać do kabury po rewolwer- Młody cowboy zaraz tak uczynił, odwraca się, szybkim ruchem wyciąga colta i bach- odstrzelił pianiście spinkę od mankietu koszuli.
- Wow, to naprawdę pomaga- mówi rozpromieniony.
- A nie znasz jeszcze jakiegoś innego tricku?- pyta dalej Doca Holidaya.
Doc popatrzył znowu na niego i mówi:
- zrób sobie takie rozcięcia w kaburze, to colt będzie dużo szybciej wychodził- Młody cowboy wyciągnął zaraz nóż, porobił nacięcia, odwraca się i bach, bach- odstrzelił pianiście drugą spinkę od mankietu i muszkę przy kołnierzyku.
- Wow, to naprawdę działa. Doc, daj mi jeszcz jakąś poradę-
Doc popatrzył na niego, rozejrzał się po saloonie i mówi:
- Tam w rogu jest beczka z olejem. Zanurz w niej twojego colta.-
Młody podbiegł do beczki, zanurzył colta, wraca ucieszony i pyta:
- co, teraz będę jeszcze szybciej strzelał?-
- Nie, nie będziesz szybciej strzelał- Doc na to - ale jak Wyatt Earp skończy grać na pianinie i będzie ci tego colta w dupę wciskał, to cię będzie mniej bolało

Pewien dziennikarz postanowił zrobić wywiad na uczelni technicznej. Jednym z podstawowych pytań było określenie czasu jaki potrzeba na opanowanie języka chińskiego. Podchodzi do prof. dr hab. i pyta:
- Panie profesorze, ile pan potrzebuje czasu, aby nauczyć się chińskiego?
- No tak, aby dość dobrze się nim posługiwać to 7 lat.
Idzie do doktora:
- Panie doktorze, ile pan potrzebuje czasu, aby nauczyć się chińskiego?
- Sądzę, że w ciągu 5 lat to bym się nauczył.
Idzie do doktoranta i zadaje to samo pytanie. Doktorant odpowiada, że 2 lata
wystarczą. W końcu podchodzi do studenta:
- Te stary, ile potrzebujesz czasu, aby nauczyć się chińskiego?
Na co student spojrzał się ze zdziwieniem i pyta:
- A na kiedy trzeba??

Różności
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (41)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

NA RURZE.

na rurze

Minęło ponad trzydzieści lat....

więcej...

Słowo od autora.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Słownik/Systematyka/Węgorzokształtne 

Węgorzokształtne

Fish

Rząd ryb należący do Nadgromady Żuchwowce , Gromady Ryby Kostne (Kostniki), Gromady Promieniopłetwe, Nadrząd Kostnoszkieletowe.

Ciało wydłużone, obłe, bocznie ścieśniające się w kierunku ogona. Otwór skrzelowy wąski. Pęcherz pławny otwarty do przełyku. Łuski koliste, drobne, szczątkowe, głęboko osadzone w skórze lub brak ich zupełnie. Linia boczna widoczna lub jej brak. Płetwa grzbietowa przechodzi w płetwę ogonową, która łączy się bezpośrednio z płetwą odbytową. Brak płetw brzusznych.

Podrząd: Węgorzowce:

Kość górnej potylicy i kość czołowa oddzielnie.

Rodzina: Węgorzowate:

Ciało wydłużone, węgorzowate, prawie cylindryczne, w tylnej części nieco bocznie spłaszczone. Łuski bardzo drobne, wrośnięte w skórę. Płetwa grzbietowo-ogonowo-odbytowa połączona, miękka, zaczyna się w pewnej odległości za głową. Płetwa piersiowa bardzo mała lub szczątkowa. Brak płetw brzusznych. Ryby dwuśrodowiskowe. Rozród w otwartym oceanie, w głębinach. Specyficzny rozwój stadialny, Larwy listkowe (Leptocephalus) dryfują ku lądom. W rzekach i jeziorach ryby wzrastają przez wiele lat. Dojrzewające płciowo rozpoczynają wędrówkę na tarło w oceanie, po czym giną. Niezwykle cenne i ważne gospodarczo ryby.

Rodzina: Murenowate:

Ciało węgorzowate, nagie. Brak płetw piersiowych i brzusznych. Płetwa grzbietowo-ogonowo-odbytowa połączona, rozpoczyna się zwykle już na końcu głowy lub tuż za nią, kończy za odbytem, daleko odsuniętym do tyłu. Paszcza duża i głęboka, uzbrojona w ostre zęby (niektóre z nich połączone z gruczołami jadowymi). Otwór skrzelowy mały, prawie okrągły. Często jaskrawie ubarwione, duże drapieżne ryby wód ciepłych i tropikalnych, niektóre niebezpieczne dla nurków. Zasadniczo nieużytkowe.

Rodzina: Szpagietkowate:

Ciało żmijkowate, cylindryczne, zakończone dość tępo, bez stopniowego zwężenia. Otwory skrzelowe bardzo małe. Płetwa grzbietowa i odbytowa szczątkowa lub ich brak. Otwór odbytowy bardzo daleko położony – w końcowym odcinku ciała. Płetwa piersiowa szczątkowa lub jej brak. Pyszczek bardzo mały. Zęby bardzo drobne w jednym rzędzie, na górnej i dolnej szczęce oraz na lemieszu. Żyją w przybrzeżnych wodach Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku – w strefie wód ciepłych. Bez znaczenia użytkowego.

Podrząd: Kongerowce:

Kość górnej potylicy zrośnięta z kością czołową.

Rodzina: Kongerowate:

Ciało węgorzowate, tęgie, cylindryczne. Skóra gruba bez łusek. Otwór skrzelowy duży. Płetwa grzbietowo-odbytowo-ogonowa połączona; zaczyna się podobnie jak u węgorzowatych w pewnym oddaleniu za głową, a kończy przed odbytem, umieszczonym w 1/3 do ½ długości całkowitej płetwy. Płetwy piersiowe małe. Otwór gębowy większy i głębszy niż u węgorzy, mocno uzębiony. Oceaniczne i morskie (niekiedy słonawowodne), duże ryby. Rozród w morzu, w głębinach. Przechodzą stadia larwalne jak węgorze. Żyją w wodach tropikalnych i umiarkowanie ciepłych. Niektóre cenione, użytkowe, o sporym znaczeniu gospodarczym.

Rodzina: Echelowate:

Ciało wężowate, niekiedy cylindryczne, z tyłu bocznie spłaszczone. Skóra naga, bez łusek. Otwór gębowy głęboki, sięga poza oko. Przednie otwory nosowe wybiegają w postaci rurek i leżą na krawędzi górnej wargi. Płetwa grzbietowo-ogonowo-odbytowa zaczyna się tuż za nasadą płetw piersiowych. Występują na rafach koralowych i w strefie przybrzeżnej mórz ciepłych. Nie użytkowane.

Rodzina: Żmijkowate:

Ciało bardzo wydłużone, o delikatnej budowie, bocznie spłaszczone. Głowa zaokrąglona, odgórnie nieco spłaszczona, z długimi szczękami, u niektórych rodzajów tworzącymi jakby dziobek. Płetwa grzbietowa bardzo długa, zaczyna się tuż za głową lub nieco w oddaleniu od niej, przechodzi w trzon ogonowy, a następnie w długą płetwę odbytową. Otwór odbytowy przesunięty do przodu. Rzadko spotykane ryby wód głębokich (2 do 4 km). Po długotrwałych sztormach niekiedy wyrzucane na brzegi. Nie użytkowane.

Rodzina: Murenoszczukowate:

Ciało bardzo wydłużone, z przodu o przekroju okrągłym, później cylindrycznym, ku końcowi bocznie ścieśnione. Skóra naga. Pysk bardzo wydłużony, sięga poza oczy. Silne uzębienie, szczególnie ostre i mocne żeby kłowe w różnych ugrupowaniach na górnej oraz przy końcu dolej szczęki. Płetwa piersiowa osadzona tuż za głową. Płetwy piersiowe dość dobrze rozwinięte. Duże, sięgające dwa metry długości ryby wód płytkich tropikalnych, wchodzące w dolny bieg rzek i ich ujścia, laguny i zalewy. Mają tłuste i bardzo cenione mięso, podobnie jak węgorze. Duża wartość użytkowa, spore znaczenie gospodarcze w krajach południowo wschodniej Azji.

Podrząd: Nitodziobkowce:

Ciało bardzo wydłużone, skóra naga. Pyszczek zakończony rodzajem długiego dziobka. Rzadko spotykane ryby, występujące w wodach głębokich.

Rodzina: Nitodziobkowate:

Niezwykle wydłużone, o delikatnej budowie ciała. Głowa zaokrąglona buławkowato, z długimi szczękami tworzącymi rodzaj rozchylonego dziobka. Górna szczęka zwykle dłuższa od dolnej. Skóra naga, bez łusek. Płetwa grzbietowa bardzo długa, zaczyna się tuż za głową. Również płetwa odbytowa niezwykle długa, tuż za odbytem położonym bardzo blisko głowy. Promienie tych płetw wolne lub połączone cienką błoną. Nitkowato-żmijkowate, średniej długości ryby, bytujące przeważnie w wodach głębokich, rzadko spotykane przy wybrzeżach.

Powiązane hasła i obiekty:

«Konger» «Węgorz europejski» «Anquilliformes» «Systematyka ¤Łososiokształtne ¤Karpieńcokształtne ¤Cefalokształtne ¤Wiciakokształtne ¤Śluzicokształtne ¤Rogatkokształtne ¤Sześcioszparokształtne ¤Rekinokształtne ¤Koleniokształtne ¤Rajokształtne ¤Drętwokształtne ¤Chimerokształtne ¤Jesiotrokształtne ¤Śledziokształtne ¤Minogokształtne ¤Dorszokształtne ¤Karpiokształtne ¤Strojnikokształtne ¤Łuskaczokształtne ¤Belonokształtne ¤Ciernikokształtne ¤Fletokształtne ¤Igliczniokształtne ¤Beryksokształtne ¤Sumokształtne ¤Piotroszokształtne ¤Koryfenokształtne ¤Okoniokształtne ¤Płastugokształtne ¤Tetrodontokształtne (Rozdymkokształtne) ¤Żabnicokształtne ¤Trzonicokształtne» «Węgorzokształtne ¤Węgorz europejski ¤Węgorz europejski»

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarstwo spławikowe

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).