Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Kierowca

- Powinienem zwolnić swojego kierowcę, mówi minister do żony.
- Jeździ jak wariat, już piąty raz ledwo uszedłem z życiem...
- Daj mu jeszcze jedną szansę!

Kierowca
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A miałem jechać na nockę.

Diablo jest mistrzem. Diablo jest wielki.
W górę kieliszki, szampan bąbelki.
Co za technika, jaka finezja,
Krzyśka potyczki sama poezja.

Taniec na nogach, sierpy,uniki,
zachwyca speców, zero krytyki.
Końcowy gong i ręce w górę.
Diablo zwycięża. Diablo jest królem.

Diabli z zasiadką, diabli z rybami,
Diablo championem, Diabla się chwali.
Puściły nerwy już się skończyło.
Zaraz chwileczkę, to mi się śniło?

Mamy mistrza czy nie?
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

TIR-y na tory jest w Polsce kompletnym nieporozumieniem.

Ryszard Siejakowski

Propagowanie tego hasła w Polsce, to tak jak nawoływanie do wydobycia rud uranu w Kowarach, którego już dawno nie ma. Niewiele ludzi ma pojęcie o zasadach tak zwanego transportu kombinowanego. Już dwukrotnie próbowano zrealizować taki zamysł i w obu przypadkach zakończyło się to klapą finansową. Próbowano to zrobić na trasie Hannower-Gądki koło Poznania, około 10 lat temu i powtórnie około 7 lat temu pomiędzy miejscowością w Holandii via Hannower a Gądkami. W Europie tylko w dwóch państwach ten system jest stosowany i dotyczy to Szwajcarii i Austrii. Nawet niezbyt zorientowany wie, że są to państwa o przewadze gór. Ta właśnie specyfika /góry i opady śniegu/ spowodowała realność takiego rozwiązania. Kto nawołuje do medialnie fajnie brzmiącego, ale technicznie i organizacyjnie awykonalnego rozwiązania jest delikatnie mówiąc szurnięty. Trzeba pamiętać o jednym, na torach muszą się znaleźć wszystkie samochody. I te w ruchu międzynarodowym i te w ruchu krajowym. Wynika to z dyrektywy transportowej Unii Europejskiej o równym traktowaniu przewoźników drogowych. Nie mówię już o kwestiach czysto technicznych, takich jak specjalne niskopodwoziowe platformy do przewozu samochodów oraz specjalne rampy, do za i wyładunku samochodów. W obecnej chwilii taka rampa jest jedna w Polsce w Gądkach pod Poznaniem. Nie chcę się rozpisywać o szczegółach technicznych i innych uwarunkowaniach, gdyż zajęło by to zbyt dużo miejsca. Aktualnie nie ma żadnych szans na wprowadzenie tego systemu. O wiele prostszy system typu roll on roll jest w Polsce praktycznie w powijakach i stosowany na niewielką skalę, głównie w Wielkopolsce.
Pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

Klęska Rospudy stała się faktem

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Wszywki tekstylne firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).